Ochranný nátěr – základ dlouhé životnosti každého dřeva

Chcete vyměnit svůj plastový zahradní nábytek za dřevěný? Máte v zahradě starý altánek a chtěli byste ho renovovat? Potřebujete natřít mříže na pěstování vinné révy? Vaše problémy vyřeší povrchová úprava našimi barvami na dřevo.

 

Tenkovrstvé i silnovrstvé lazury

V naší obsáhlé nabídce najdete několik druhů tenkovrstvých lazur, které dřevu dodají potřebné obranné látky, díky kterým dokáže lépe čelit klimatickým vlivům a odolávat škůdcům, plísním a hnilobě a zároveň dřevu ponechá jeho přirozenou strukturu a zvýrazní přirozený vzhled. Z tenkovrstvých lazur vám můžeme nabídnout například barvu Xyladecor Classic HP, nebo také barvu Herbol Offenporing Pro-Décor. Silnovrstvé lazury naopak původní kresbu dřeva překryjí a stejně jako tenkovrstvé lazurovací nátěry dodají dřevu látky, které prodlouží jeho životnost a pomůžou mu odolávat negativním klimatickým vlivům, škůdcům apod. V naší nabídce najdete například silnovrstvou lazuru Xyladecor Oversol 2v1 či Xyladecor Extra. K ošetření dřeva lze použít také impregnační mořidlo Xyladecor Xylamon, které je ideální jako doplněk k nějaké jiné lazuře.

 

Jak ochránit nábytek z exotického dřeva

Exotické dřevo je výrazně tvrdší než například české jehličnany a má zcela odlišné absorpční vlastnosti. Z toho důvodu není vhodné ošetřovat tropické dřeviny např. tenkovrstvou lazurou, protože by se do dřeva pořádně nevsákla a krycí nátěr by tak byl nejen nevzhledný, ale také neefektivní. Proto doporučujeme tropické dřevo natírat speciálním ošetřujícím olejem, který se do exotického dřeva krásně vpije a dodá mu potřebné ochranné látky, které prodlouží jeho životnost a ještě více zvýrazní jeho vzhled.

 

Obnova krycího nátěru

Pokud už jste zahradní nábytek, pergolu, altánek, truhlík nebo jiný dřevěný produkt už jednou natřený měli, musíte při nanášení nové vrstvy dodržet pár postupů. Dříve než přistoupíte k nanesení nového nátěru, musíte bezezbytku odstranit starou krycí vrstvu, ideálně brusným papírem. Pokud byste nechali na dřevě zbytky starého nátěru, nová vrstva by se v kritických místech nepřichytila, čímž by se narušila efektivita nového ochranného nátěru. Při broušení starého nátěru, ale postupujte opatrně, abyste se starou vrstvou laku zbytečně nepoškrábali i samotné dřevo.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Aktuality

Archiv aktualit