Otázky a odpovědi

Přehled zaslaných dotazů a odpovědí

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám posíláte. Pokud se chcete na něco zeptat, využijte náš formulář, rádi vám odpovíme. Pošlete nám svůj dotaz.

Dotazy z oblasti Dřevěné balkony

Zpět na přehled
 • 09.10.2023 Marek A.

  Jaké kování použít na kotvení balkonového zábradlí?

  Dobrý den, dokončujeme stavbu rodinného domku, kde máme na jižní stranu naprojektovaný balkon, nebo spíše lodžii. Pro kolaudaci musíme mít i zábradlí, ale zatím nemáme žádnou přípravu pro instalaci balkonového zábradlí. Poradíte nám jak postupovat? Děkuji za odpověď.
 • 01.06.2023 Jindra Z.

  Jak udělat dřevěný balkon se zábradlím svépomocí?

  Dobrý den, právě jsme dokončili stavbu nového rodinného domku a chybí nám ještě dodělat balkonové zábradlí. Nyní máme ze zdi vytažené pouze 4 trámy. Šíře balkonu by měla být 4m a hloubka 2m. Poradíte nám, jak máme postupovat při instalaci jak podlahy, tak zábradlí? Montáž musíme zvládnout sami. Díky za odpověď Jindra.
 • 12.04.2023 Oto M.

  Umíte vyrobit i atypické balkonové prvky?

  Dobrý den, uměli byste vyrobit atypické balkonové prvky? Děkuji za odpověď.
 • 07.04.2023 Vladan C.

  Mohu využít původní konstrukci balkonového zábradlí?

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mohu využít původní konstrukci balkonového zábradlí. Konstrukce je vyrobená z jeklů a i uchycení do podlahy balkonu je dobře provedeno, jen dřevěné prvky výplní to nevydržely a po zhruba deseti letech uhnily. Děkuji za odpověď.
 • 16.11.2022 Luděk H.

  Čím odstínit balkon z bočních stran?

  Dobrý den, jakým způsobem bych mohl ochránit svůj balkon od prudkých poryvů větru. Domek, který máme, je postaven vysoko v horách a o prudké poryvy větru nebo deště tam není nouze. A protože se nacházíme v přírodě nechtěl bych na odstínění použít kov nebo sklo. V podstatě by mi stačilo balkon chránit z bočních stran. Děkuji za odpověď.
 • 15.11.2022 Hubert S.

  Jak ochránit balkon před ptáky?

  Dobrý den, jak bych mohl na jaře ochránit zastřešený balkon před hnízděním ptáků? Bydlím v oblasti, kde je jich opravdu hodně a již mi stavěním svých hnízd zničili několik říms nad okny. Děkuji za odpověď.
 • 14.11.2022 Jindřich J.

  Čím levně zútulnit balkon v paneláku?

  Dobrý den, poraďte mi prosím, jakým způsobem bychom mohli zútulnit náš panelákový balkon. Chtěli bychom ho s manželkou víc využívat, ale posezení u studeného panelu není nic moc. Zároveň nemáme mnoho finančních prostředků, proto by řešení mělo být levné. Děkuji za odpověď.
 • 11.11.2022 Filip D.

  Co se stane s dřevěnou podlahou na balkoně?

  Dobrý den, v rámci rekonstrukce balkonu by mne zajímalo, zda na její nevzhlednou podlahu mohu položit podlahu dřevěnou. Dřevo by vzhled balkonu zútulnilo a i chůze po dřevě je daleko příjemnější než po betonových dlaždicích. Jen mám obavu, že by vlivem počasí dlouho nevydržela. Děkuji za odpověď.
 • 10.11.2022 Vlasta M.

  Čím je vhodné rozdělit dlouhý balkon?

  Dobrý den, potřebuju rozdělit jeden dlouhý balkon na dva balkony menší. Každý z balkonů bude mít samostatný vchod z dětských pokojů v patře. Co na oddělení balkonů byste mi doporučili jako nejvhodnější řešení? Děkuji za odpověď.
 • 09.11.2022 Patrik O.

  Je vhodná pergola na balkon?

  Dobrý den, zajímalo by mne, jak mohu zakrýt balkon shora. Jednak na balkoně trávíme hodně času přes den a v době deště to dost dobře nejde. Někdy ho moje paní používá i jako sušárnu :-), večer pověsí prádlo, aby jí do rána uschlo. Ono zmokne. Plachta, kterou jsem tam připevnil moc hezky nevypadal a hlavně dlouho nevydržela. Děkuji za odpověď.