Zahradní domky 

Zahradní domky

Zahradní domky jsou malé zahradní stavby s užitnou plochou do 10 m2. Veškeré naše zahradní domky jsou vyrobeny z perfektně vysušeného smrkového dřeva, které je na truhlárně do hladka ohoblováno, aby dobře absorbovalo nátěrové hmoty. Smrkové dřevo není opatřeno žádnou povrchovou úpravou ani impregnací, to Vám dává naprostou volnost ve volbě vnějšího vzhledu zahradního domku. Nabízíme různé varianty zahradních domků, ať již s klasickou sedlovou střechou nebo moderní rovnou, pultovou, střechou.

Dřevěné domky jsou oblíbené především kvůli svému hezkému přírodnímu vzhledu a možnosti snadných dro...

Zobrazit celý text

Zahradní domky jsou malé zahradní stavby s užitnou plochou do 10 m2. Veškeré naše zahradní domky jsou vyrobeny z perfektně vysušeného smrkového dřeva, které je na truhlárně do hladka ohoblováno, aby dobře absorbovalo nátěrové hmoty. Smrkové dřevo není opatřeno žádnou povrchovou úpravou ani impregnací, to Vám dává naprostou volnost ve volbě vnějšího vzhledu zahradního domku. Nabízíme různé varianty zahradních domků, ať již s klasickou sedlovou střechou nebo moderní rovnou, pultovou, střechou.

Dřevěné domky jsou oblíbené především kvůli svému hezkému přírodnímu vzhledu a možnosti snadných drobných konstrukčních úprav. Dalším důvodem, proč se dřevěné zahradní domky těší velké oblibě, je jejich snadná montáž, kterou zvládnete úplně sami bez jakékoli pomoci. Montáž domku zabere podle velikosti většinou 1, maximálně 2 dny. Třetím důvodem veliké obliby dřevěných domků je možnost použít celou řadu střešních krytin.

Zahradní domek se nejlépe montuje na rovném povrchu, ideálně by měl být zpevněn, ať už štěrkovým podkladem nebo rovnou betonovou deskou. Všechny naše zahradní domky jsou dodávány rozložené na paletě, jejich montáž je ale překvapivě jednoduchá. Domek se totiž skládá postupně z jednotlivých prken, do kterých jsou vyřezány tzv. zámky. Tyto zámky do sebe bezvadně zapadají a zahradní domek je po sestavení dokonale pevný a stabilní. Pokud si s montáží nevíte rady nebo se bojíte do montáže pustit, nabízíme samozřejmě i možnost smontování zahradního domku našimi zkušenými montéry.

Zobrazuji 1 – 12 z 26 produktů
na stránku

Jak vybrat zahradní domek

Výběr zahradního domku záleží nejen na Vašich preferencích co se týká designu, záleží i na volné ploše, kterou na zahradě máte vyhraněnou přímo pro stavbu dřevěného domku, způsobu, jakým chcete zahradní domek využívat i na celkovém stylu sousedství, ve kterém bydlíte. Všechny naše zahradní domky mají užitnou plochu do 10 m2, to znamená, že se Vám vejdou v podstatě na jakkoli malý prostor, jejich rozměry nejsou příliš velké.

Postup při výběru zahradního domku:

  1. Zvolte si styl domku, jaký se Vám líbí - na výběr jich je mnoho, od klasických domků se sedlovou střechou až po moderní domky s rovnou střechou
  2. Promyslete si, kam chcete zahradní domek umístit a podle toho vyberte vhodnou velikost
  3. Při použití dřevěného domku pouze jako skladiště volte z důvodu bezpečnosti spíš domky bez oken, pokud jej použijete i například na přezimování rostlin, okna, popřípadě prosklené dveře jsou dobrou volbou

Při výběru zahradního domku se rozhodně nebojte velikosti domku. Naše domky jsou všechny do velikosti 10 m2 a jejich následnou montáž zvládnete bez problému sami za jeden den. Zahradní domek má při správné údržbě prakticky neomezenou životnost, proto je nutné s výběrem nespěchat a důkladně si ho promyslet.

Jak vybrat zahradní domek - zahradní domek s pultovou střechou je jedna z mnoha variant

Jak dřevěné domky postavit

Montáž našich dřevěných zahradních domků je velice intuitivní, ovšem je při její realizaci nutno dávat pozor a pečlivě sledovat obrázkový návod, který je u každého domku přibalen. Před samotnou montáží je potřeba udělat několik jednoduchých přípravných prací, které Vám nejen usnadní montáž domku, zároveň ale značně vylepší jak jeho stabilitu, tak i prodlouží jeho životnost.

Před montáží zahradního domku je potřeba:

  • Vybrat vhodné místo na Vaší zahradě - místo na stavbu zahradního domku nesmí být v příliš prudkém svahu a musí mít dostatečně pevné podloží
  • Zpevnit vybrané místo, aby se Vám domek následně nezbortil - to je možné provést několika způsoby. Tím nejjednodušším je daný prostor vysypat štěrkem a na štěrkovou plochu pak pevně usadit základový rám, případně rovnou první prkno stěny zahradního domku. Druhou možností je použít zemní vruty, které se zavrtají do země a základový rám pak přijde upevnit na ně. Se zemními vruty se pracuje velice snadno a není potřeba po zahradě jezdit těžkými auty, ani si ničit záda vožením koleček štěrku.
  • Připravit si prostor, kam zahradní domek složíte, až Vám ho přivezeme. Tento prostor by měl být dostatečně blízko konečnému místu, kde bude domek stát, ale zároveň je nutné, aby tam zajelo velké nákladní auto.

Zahradní domek pak smontujete na připravený podklad přesně podle návodu. Začíná se vždy odspodu. Skládáte na sebe jednotlivá prkna, která do sebe přesně pasují. Z výroby jsou vybaveny zámky, ty do sebe zapadnou a zahradní domek pak spolehlivě stojí na svém místě. Okna a dveře se zasouvají do připravených děr ve stěnách. Montáž střechy pak probíhá úplně stejně, také do sebe jednoduše zasouváte jednotlivé střešní palubky. Dávejte si pozor, aby palubky byly otočeny správnou stranou nahoru!

Zahradní domek namontovaný na betonové desce

Z čeho je vlastně zahradní domek vyroben?

Naše dřevěné zahradní domky vyrábíme ze smrkového dřeva. Jedná se o dřevo ze severu Evropy, ve většině případů pochází z Estonska. Dřevo určené pro zahradní domky vždy pochází z legálních zdrojů a je kladen obrovský důraz na to, aby se k nám nikdy nedostalo dřevo od nelegálních dřevorubců. Dřevo na zahradní domky nikdy není namícháno z různých dřevin ani oblastí. Můžete tedy počítat s tím, že se domek bude chovat pořád stejně a nepřekvapí Vás prkno z jiného materiálu.

Smrkové dřevo je po dodání na dílnu vysušeno. Vysoušení probíhá za umělých podmínek a na úroveň 14 - 18% vlhkosti. Vysušení dřeva zajišťuje, že se dřevo nekroutí a příliš nemění svůj tvar. Je potřeba ale počítat s tím, že dřevo je pořád přírodní materiál a bude pracovat v podstatě po celou dobu životnosti zahradního domku.

Zahradní domek ze smrkového dřeva

Kategorie produktů