Boudy pro psa 

Boudy pro psa

Hledáte psí boudu? Právě jste ji našli.

Psí bouda je základní a nedílnou součástí pro psa, který tráví většinu času venku. Chrání ho před nepříznivým počasím nebo prudkým sluncem. Boudy vyrábíme pro všechna psí plemena. Dřevo které používáme na jejich výrobu je bez povrchové úpravy. Vnější opláštění je smrkovými palubkami, vnitřní opláštění z OSB desek. U zateplených bud je prostor mezi stěnami vyplněn polystyrénem. Základový rám boudy tvoří impregnované smrkové hranoly o průměru 30 x 30 mm.

Většina psích bud má také oplechování vnějších rohů a vchodu do boudy. Díky středové přepážce uvnitř...

Zobrazit celý text

Hledáte psí boudu? Právě jste ji našli.

Psí bouda je základní a nedílnou součástí pro psa, který tráví většinu času venku. Chrání ho před nepříznivým počasím nebo prudkým sluncem. Boudy vyrábíme pro všechna psí plemena. Dřevo které používáme na jejich výrobu je bez povrchové úpravy. Vnější opláštění je smrkovými palubkami, vnitřní opláštění z OSB desek. U zateplených bud je prostor mezi stěnami vyplněn polystyrénem. Základový rám boudy tvoří impregnované smrkové hranoly o průměru 30 x 30 mm.

Většina psích bud má také oplechování vnějších rohů a vchodu do boudy. Díky středové přepážce uvnitř boudy nepůjde psovi chlad zvenku rovnou do spacího prostoru a pes si tak v této části udrží teplo tím, že si prostor zadýchá. Všechny námi navržené boudy pro psy mají plochou odklápěcí střechu, díky čemuž se dají dobře vyčistit a vyvětrat. V létě se na střeše mohou psi pohodlně vyhřívat.

psí bouda pro labradora

Jak velkou psí boudu vybrat?

Při výběru dbejte na to, aby váš chlupatý kamarád měl v boudě dostatek místa a cítil se v ní pohodlně a bezpečně. Vnitřní rozměr ložnice by měl mít minimálně rozměry: výška stojícího psa v kohoutku x délka psa plus cca 5 cm. Nemá cenu kupovat boudu větší, než je nutné. Pes se v ní musí pohodlně natáhnout, ale pokud je zbytečně velká, v zimě ji nebude moci dostatečně zadýchat a vyhřát, pak mu v ní bude zima a nebude chtít v ní být. Střední plemena psů, která mají v kohoutku do 60 cm (vlčák, labradorský retrívr, maďarský ohař, kolie), potřebují boudu o rozměrech 80 x 105 x 95 cm. Velká plemena, zahrnující psy nad 60 cm v kohoutku (německá doga, bernardýn, aljašská malamut) potřebují boudy o něco větší, ideálně 110 x 170 x 120 cm.

A jak ochránit psa před zimou?

Psy trvale žijící venku zima zasáhne nejvíc. Proto je potřeba jim pořídit izolovanou boudou, ve které bude mít pes teplo a nebude na něj foukat. Výborným izolačním materiálem je polystyrén, kterým můžete nezateplenou boudu uvnitř vyložit či koupit rovnou psí boudu zateplenou.

psí bouda zateplená

Severským plemenům jakým je kavkazský ovčák nebo bernardýn, to jsou psi na zimu zvyklí a jejich nároky na teplo jsou minimální. Takovým psům stačí bouda bez boční tepelné izolace jen bychom měli dbát na to, aby byla bouda dobře izolovaná od země.

Jak zateplit boudu pro psa na zimu?

Samozřejmostí je polystyrenem zateplená bouda s předsíňkou. Boudu lze zateplit též pevným kartonem. A co dát do vnitřku boudy? Dřevitou vlnu nebo slámu, ty se jeví jako nejvhodnější. Deky a pelíšky sice zahřejí, ale pouze do chvíle, než navlhnou. Vchod do boudy by měl být zakryt dekou nebo pytlovinou.

Kam umístit psí boudu?

Pes potřebuje mít přehled o tom, kdo vstupuje na jeho (váš pozemek). Proto je důležité, aby psí bouda měla vchod orientovaný na vstup do domu či do zahrady a pes z ní měl dobrý výhled. Hlídací pes musí mít přehled o tom, co se děje na zahradě, a mít zároveň pocit blízkého kontaktu se svými majiteli. Bouda by také měla být umístěna v závětří a na stinném místě.
Bouda bez tepelné izolace je vhodná pro psí plemeno odolné proti chladu nebo do teplejších prostor např. do zděného přístavku. Zateplenou psí boudu lze postavit na vhodné místo kamkoliv do vaší zahrady a hodí se pro veškerá plemena. Všechny naše psí boudy ať zateplené nebo nezateplené lze umístit i do psího kotce. Boudy jsou navrženy tak, aby se v kotci dali snadno smontovat a nezabraly tam mnoho místa. Naopak tím pejskovi zpříjemníte život.

psí bouda pro bernardýna

Zobrazuji 1 – 7 z 7 produktů

Jak vybrat psí boudu?

Psí boudy jsou základním vybavením každého pejskaře. Nesmí chybět na žádné zahradě, která je bedlivě střežena oddaným čtyřnohým hlídačem. Kvalita zpracování psí boudy a pohodlí obyvatele té psí boudy jsou dvě nejzákladnější kritéria, na které byste měli hledět při výběru pořádné psí boudy. Je to totiž místo, kde Vaši miláčci po náročném dni chtějí pořádně odpočinout. Psích bud je spoustu typů a je potřeba vybrat tu pravou pro Vaše potřeby. Ať už potřebujete menší psí boudu pro jezevčíka do bytu, nebo větší psí boudu pro labradora nebo třeba pořádnou psí boudu pro německého ovčáka. Naše psí boudy je možno umístit do kotce pro psy, který psům zajistí větší prostor, pokud nemohou volně běhat po Vaší zahradě.

Bytelná dřevěná bouda pro psa

Chcete svému pejskovi dát místo, kam se schovat před každodenním stresem? Dřevěná bouda pro psy je nejlepší volbou. Dřevěné psí boudy jsou vyrobeny podle zvoleného typu různými způsoby, základ je ale vždy stejný. Rám je vyroben z odolných dřevěných hranolů 30 x 30 milimetrů. Na tento rám jsou zvenku vždy přibity silné smrkové palubky, které psí boudě dodají příjemný vzhled. Do boudy pro psy se chodí přes rozměrnou předsíňku a v ložnici psí boudy se psi mohou krásně natáhnout a relaxovat.

Při výběru z naší standartní nabídky, má bouda pro psa rozměry podle výběru buď 120 cm, 130 cm nebo 160 cm na šířku a hloubku mají dvě menší boudy 80 cm, bouda XXL je pak hluboká 90 cm. Výška psích bud je 80 resp. 90 centimetrů. Velikost boudy pro psa je možné však na přání zákazníka upravit podle požadavků jak na vnější rozměry, tak i na ty vnitřní.

Dřevěná bouda pro psa má bytelnou konstrukci

Dřevěné boudy pro psa mají praktickou odnímatelnou střechu

Na první pohled se to nemusí zdát, ale odnímatelná střecha v dřevěné boudě pro psa je nepostradatelná součást každé naší psí boudy, ať už zateplené psí boudy, nezateplené nebo celodřevěné boudy pro psa. Odnímatelná střecha na psí boudě je praktické vylepšení. Její odejmutí Vám umožní boudu snadno a rychle vyčistit od veškerého nepořádku, který tam Váš miláček za celou tu dobu nanosil. Střecha psí boudy je navíc dokonale rovná, takže se na ní mohou psi za hezkých dní slunit a pozorovat okolí.

Střecha dřevěné boudy pro psa je odnímatelná

Pohodlný interiér v psí boudě

Interiér každé psí boudy z naší nabídky je řešen různě, jedno mají ale všechny možnosti společné. Tou společnou vlastností je maximální pohodlí Vašeho čtyřnohého parťáka. V zateplené psí boudě i v nezateplené psí boudě je vnitřní prostor řešen dřevěnými OSB deskami. Ty mají vlastnosti, které se perfektně hodí právě na stěny a podlahu psí boudy. Jsou hladké, takže nehrozí nechtěné zachytávání husté psí srsti o nějaké výstupky, zároveň jsou dostatečně tuhé, aby nedošlo k jejich prolomení například na podlaze psí boudy a v neposlední řadě jsou i praktické na čištění - prostě z nich bahno, hlínu a chlupy smetete koštětem nebo vysajete obyčejným domácím vysavačem. Celodřevěná bouda pro psy má poněkud luxusnější vzhled. Tady jsou na vnitřní stěny i podlahu použity smrkové palubky. Ty se také velice snadno čistí, navíc dodávají boudě bezvadný moderní vzhled.

V interiéru psí boudy má pes maximální pohodlí

Jak na výběr psa?

Výběr psa je velká věc. Pejska byste si měli pořídit především podle Vašich předchozích zkušeností s chovem těchto domácích chlupáčů, dle velikosti pejska, jeho prostorových nárokům a v neposlední řadě samozřejmě také podle toho, jaké plemeno se Vám vzhledově nejvíce líbí. Vaše zkušenosti se psy jsou velice důležité pro spokojený život psa. Pokud budete například psa krmit všeličím, bude sice na první pohled spokojený, v pozdější fázi jeho života mu to ale třeba způsobí veliké komplikace s klouby. Pokud jste ale zkušenější, nebo se řídíte přesně podle chovatelských knížek, tak víte, že pes by se měl krmit přesně odměřenou dávku správných granulí nebo speciálními psími potravinami, popřípadě dobrou člověčí stravou, rozhodně ne zbytky. Teprve pak bude pejsek naprosto spokojený. A tak je to se vším - s péčí o srst, s pravidelnými návštěvami veterináře, s čištěním pejska, no prostě se vším.

Kategorie produktů