Kotec pro psa 

Kotec pro psa

Sháníte velký kotec pro psa? Chcete svému šampionovi dopřát dostatečně prostorný přístřešek, který by mohl užívat celoročně a mít tak zahradu a dům neustále pod svým dohledem? Ničí vám váš pes samou radostí zahradu, když ho nikdo nehlídá? Pokud je tomu tak, jste na správném místě. Naše firma kromě klasických psích bud prodává také prostorné kotce, které se skvěle hodí právě pro psy, kteří nemají stálý přístup do domu.

Kotec pro psa z naší dílny se skládá z ocelového konstrukčního rámu, hoblovaných desek ze smrkového dřeva, čelní mříže z pozinkovaného kovu, střechy z aluzinkovaného trapézové...

Zobrazit celý text

Sháníte velký kotec pro psa? Chcete svému šampionovi dopřát dostatečně prostorný přístřešek, který by mohl užívat celoročně a mít tak zahradu a dům neustále pod svým dohledem? Ničí vám váš pes samou radostí zahradu, když ho nikdo nehlídá? Pokud je tomu tak, jste na správném místě. Naše firma kromě klasických psích bud prodává také prostorné kotce, které se skvěle hodí právě pro psy, kteří nemají stálý přístup do domu.

Kotec pro psa z naší dílny se skládá z ocelového konstrukčního rámu, hoblovaných desek ze smrkového dřeva, čelní mříže z pozinkovaného kovu, střechy z aluzinkovaného trapézového plechu a z cetrisových desek, které byly použity jako podlaha. Nabídka obsahuje dvě základní velikosti a navíc speciální kotec s přístavkem na uskladnění chovatelských potřeb. Výhodou našich kotců je, že jsou kombinovatelné se všemi psími boudami z naší základní nabídky. Bouda pro psa se do kotce pohodlně vejde, aniž by byl pes nějak omezen na prostoru.

Zobrazuji 1 – 9 z 9 produktů

Dům i zahrada z psího kotce stále pod dohledem

Hlídání Vaší zahrady a domu je pro psy nejdůležitější úkol. Nic důležitějšího tady není a proto je důležité Vašim miláčkům poskytnout také potřebné zázemí pro vykonávání této činnosti. Pro to je kotec pro psa jako dělaný. Naše kotce pro psa jsou vybaveny pozinkovanou kovovou mříží, přes kterou je do zahrady bez problému vidět. Mříž je doplněna o desky ze smrkových palubek, které zase psovi poskytnou potřebné soukromí. Pokud se chcete dozvědět, jak se takový psí kotec vyrábí, návod na montáž psího kotce nebo třeba zajímavé inspirace na vylepšení kotce, jste tady správně. Psí kotec je stavba mnoha možností, ač se to na první pohled nemusí zdát.


Poctivá výroba kotce pro psy

Výroba psího kotce začíná svařením bytelného kovového pozinkovaného rámu. Rám je svařen ze čtvercových profilů do potřebného tvaru - buď čtverce nebo obdélníku. Následně jsou na kovový rám kotce pro psa přivařeny kovové zarážky s vyvrtanými dírami, do kterých pak spolehlivě zapadnou jednotlivé dílce kotce pro psa. Spodní rám má navíc ještě přivařené kovové nožičky, aby podlaha psího kotce z cetrisových desek nebyla v přímém kontaktu se zemí.
Následuje pečlivé ohoblování smrkových palubek a jejich spojení do sebe. Smrkové palubky vytvoří celistvé dřevěné desky, které poté tvoří stěny kotce pro psa. Psí kotec je díky takto řešeným stěnám velice snadné smontovat a navíc vydrží i hrubší zacházení od Vašich pejsků. Dalším krokem je nařezání cetrisových desek na podlahu kotce pro psy. Desky jsou řezány na speciálním stroji pro co nejčistší a nejpřesnější řez a kvůli omezení prašnosti na dílně. Střecha u kotec pro psy je řešena pozinkovaným trapézovým plechem, který je na dílně pouze nakrácen na potřebné rozměry a přidán k Vaší objednávce.

Návod na montáž kotce pro psy

Náš kotec pro psy je na montáž velice jednoduchý a montáž Vám nezabere více než hodinu Vašeho času. Kotec pro psa je totiž dodáván v jednotlivých předmontovaných dílcích, které do sebe perfektně zapadnou. Postup montáže kotce pro psy je následující:

  1. Připravte si pevný a rovný povrch pod kotec pro psa. Ideálním podložím je samozřejmě beton nebo zámková dlažba, neztratíte se ani se štěrkovým podložím a vhodný je i rovný trávník. Důležité je, aby podloží bylo co nejrovnější. Je potřeba, aby nožičky podlahového rámu pevně seděly na zemi a cetrisové desky nebyly se zemí v kontaktu. Cetrisové desky jsou sice velice odolné na opotřebení a perfektně vhodné na běžné používání v kotcích pro psy, jsou ale také velice křehké a dlouhodobé podepření zespoda by jim nemuselo dělat dobře.
  2. Umístěte základový rám kotce pro psa. Základový rám dobře usaďte na své místo a vyrovnejte do roviny. Na vyrovnání je samozřejmě nejlepší použít vodováhu. Podlahový rám není potřeba k zemi nijak upevňovat, bude držet vlastní vahou kotce.
  3. Do rámu kotce vložte podlahu. Cetrisové desky, které v kotci pro psa slouží jako podlaha jsou přesně nařezány na rozměr daného kotce a jejich instalace je snadná a není potřeba je do rámu nijak připevňovat.
  4. Usaďte psí boudu. Pokud máte smontovanou psí boudu, teď je ten správný moment, kdy byste jí do kotce měli vložit. Dveře kotce pro psy jsou příliš úzké, a po celkovém smontování kotce už byste boudu dovnitř nepronesli.
  5. Teď na kotec pro psa přijdou stěny. Stěny jsou složeny z dřevěných desek ze smrkových palubek, které jsou umístěny do kovových rámů. Rámy k sobě mají navařené kovové zarážky, které přesně zapadnou do základového rámu s výřezy a stavba stěn je tak rychlá a velice jednoduchá.
  6. Nakonec přišroubujte ke kotci pro psa střechu. Střecha je vyrobena z trapézového pozinkovaného plechu, který je nakrácen na potřebnou šířku. Je potřeba, aby se jednotlivé díly překrývaly a nedocházelo k zatékání dovnitř kotce pro psa. Plechy se na střechu přišroubují klasickými vruty, instalace je tedy také velice svižná a jde rychle od ruky.
  7. A máte hotovo! Teď už stačí jenom do kotce pro psa naučit Vašeho psa chodit. Jistě to nebude složité, v kotci se bude od začátku cítit jako doma. Do již postaveného kotce můžete jednoduše postavit jakoukoli boudu pro psa z naší nabídky, zateplená bouda pro psa se v kotci dá i velice bezproblémově postavit.

Použití cetrisových desek v kotci pro psa

Cetrisové desky jsou cementotřískové desky odolné proti všem povětrnostním podmínkám. Deska je mrazuvzdorná, proto je ideální pro použití ve venkovním prostředí po celý rok a deska neztratí žádné ze svých vlastností - například v zimě nezkřehne. V kotci pro psa je deska použita také z důvodu své zdravotní nezávadnosti, deska nezapáchá ani neobsahuje žádné zdraví nebezpečné látky. Deska je naprosto přírodní, vyrobena je z 63% vyrobena z dřevěných třísek, 25% desky je cement, 10% v cetrisové desky je voda a 2% jsou ostatní hydratační přísady. Narozdíl od dřevotřískových desek nebo jiných podobných desek je cetrisová deska nehořlavá, v psím kotci tedy nehrozí žádné takové nebezpečí.

Praktický přístavek u kotce pro psa s přístavkem

Kotce pro psa máme v nabídce několik různých typů. Od menšího kotce pro psa 2 x 3 m, přes větší kotec pro psa 4 x 2 metry nebo dvojkotce pro psy (kotec pro dva psy) až po největší kotec pro psa s přístavkem. Kotec pro psa s přístavkem patří k nejpraktičtějším stavbám do zahrady, má hned několik možností využití. Přístavek je možno použít buď jako úschovnu na chovatelské potřeby, krmivo pro psa a různé příslušenství na chov psa, nebo jako úschovnu na zahradní náčiní i jako takový malý zahradní domek. Přístavek jde ale využít i jinak. Dokonce se do něj dá umístit i naše dřevěná bouda pro psa. V boudě, která je umístěna v přístavku, je možné pejska nechat celoročně, je zde dokonale chráněn před nepříjemným studeným větrem, deštěm i ostrým sluncem. Kotec pro psa s přístavkem je tedy jasná volba na větší zahrady i Vášnivé zahrádkáře.

Kategorie produktů