Vyvýšené záhony, truhlíky, květináče 

Vyvýšené záhony, truhlíky, květináče

Firma VLADEKO předkládá ucelenou nabídku výrobků ze dřeva vhodnou pro dekoraci jak domu tak zahrady. 

Květinový truhlík na parapet nebo balkon

Květinové truhlíky, které nezaberou mnoho místa, ale udělají velkou radost. Takové truhlíky lze umístit na parapet okna nebo balkon a oživit vzhled svého bydlení. Dřevěné truhlíky jsou snadno přenosné a umožňují vám vytvořit dekorativní aranžmá v průběhu sezóny. Můžete je použít k vytvoření různých dekorativních kombinací rostlin mezi sebou co se týká barev, tvarů nebo velikostí. Prostě si na malém prostoru vytvořit buď květinovou nebo bylinkovou zah...

Zobrazit celý text

Firma VLADEKO předkládá ucelenou nabídku výrobků ze dřeva vhodnou pro dekoraci jak domu tak zahrady. 

Květinový truhlík na parapet nebo balkon

Květinové truhlíky, které nezaberou mnoho místa, ale udělají velkou radost. Takové truhlíky lze umístit na parapet okna nebo balkon a oživit vzhled svého bydlení. Dřevěné truhlíky jsou snadno přenosné a umožňují vám vytvořit dekorativní aranžmá v průběhu sezóny. Můžete je použít k vytvoření různých dekorativních kombinací rostlin mezi sebou co se týká barev, tvarů nebo velikostí. Prostě si na malém prostoru vytvořit buď květinovou nebo bylinkovou zahrádku. V zimním období do nich můžete udělat vánoční dekoraci a stále budete in.

Veliký dřevěný truhlík do zahrady

Velké dřevěné truhlíky na květiny, menší jehličnany nebo palmy lze umístit na terasu nebo přímo do zahrady. Takové truhlíky vám umožní pěstovat specifické nebo veliké rostliny, které vyžadují speciální podmínky, například specifickou půdu, přídavné živiny nebo kyselé prostředí, nebo by přes zimu venku v mrazu nepřežily a musejí být před chladem přeneseny do nezámzného prostředí.

A co dřevěné džbery?

Dřevěné džbery mají rustikální a přirozený vzhled, který může přidat do vaší zahrady půvab a přírodní atmosféru. Mohou sloužit jako zajímavý a originální prvek, který přitahuje pozornost a přidává charakter do prostoru. Lze je využít různými způsoby. Džber můžete osadit různými rostlinami, otočený dnem vzhůru může být použit jako podstavec pro různé zahradní ozdoby třeba z keramiky. Kombinace dřeva a keramiky se k sobě výborně hodí a zahradu zajímavě oživí. Nebo může být džber v zahradě použit jako nádoba na odkládání zahradnického náčiní nebo na sběr dešťové vody.

Vyvýšený záhon pro malou i velkou zahradu

Dalším zajímavým prvkem pro zahradu je vyvýšený záhon. V takovém záhoně můžete pěstovat jakoukoliv zeleninu nebo bylinky a jeho největší výhodou je, že při sázení nebo pletí nemusíte klečet na zemi nebo se hrbit. Pokud stojí v prostoru je pohodlně přístupný ze všech stran. Další výhodou je, že nemá dno a kořeny rostlin mohou volně prorůstat do volné půdy. Pokud na něj instalujete ochranný rám, jsou rostliny chráněny i proti škůdcům. Po sklizni ho můžete přemístit zase na jiné místo v zahradě.

Všechny tyto dřevěné prvky do zahrady je vhodné povrchově ošetřovat proti hnilobě, plísni a povětrnostním podmínkám, aby si dlouho zachovaly svůj vzhled a prodloužila se jejich životnost.

Nezapomeňte na kompostér

V neposlední řadě na zahradu patří dřevěný kompostér, který má několik výhod. V kompostéru zlikvidujete jak odpad ze zahrady v podobě trávy, listí nebo zbytků rostlin a větviček, tak odpad z kuchyně - slupky z brambor a ovoce, skořápky, čajové sáčky. Rozkladem organického materiálu si vyrobíte kompost bohatý na živiny, který následně vrátíte do zahrady a použijete ho pro výživu rostlin. Tím podpoříte jejich biologickou aktivitu a zvýšíte výnosnost.

Zobrazuji 1 – 12 z 57 produktů
na stránku

Kategorie produktů