Dětská hřiště Jungle Gym 

Dětská hřiště Jungle Gym

Firma Vladeko vám představuje svou nabídku dětských hřišť od nizozemského výrobce Jungle Gym. Bohatá nabídka zahrnuje celou řadu herních sestav a doplňkových modulů, které lze libovolně kombinovat a můžete si tak sestavit unikátní atrakci, která se pro vaše děti rázem stane nejvyhledávanějším místem vaší zahrady. Dětská hřiště Jungle Gym nabízíme ve velikostech XS až XL, přičemž každá herní sestava má v základní výbavě plastovou skluzavku s žebříkem a malé pískoviště. Větší herní sestavy jsou vybaveny i lezeckou stěnou nebo třeba provazovým žebříkem či lanem na šplhání. Vašim dětem jistě ud...

Zobrazit celý text

Firma Vladeko vám představuje svou nabídku dětských hřišť od nizozemského výrobce Jungle Gym. Bohatá nabídka zahrnuje celou řadu herních sestav a doplňkových modulů, které lze libovolně kombinovat a můžete si tak sestavit unikátní atrakci, která se pro vaše děti rázem stane nejvyhledávanějším místem vaší zahrady. Dětská hřiště Jungle Gym nabízíme ve velikostech XS až XL, přičemž každá herní sestava má v základní výbavě plastovou skluzavku s žebříkem a malé pískoviště. Větší herní sestavy jsou vybaveny i lezeckou stěnou nebo třeba provazovým žebříkem či lanem na šplhání. Vašim dětem jistě udělají radost i zábavné doplňkové moduly, například Swing Modul se závěsnými houpačkami, nebo modul v podobě pirátské lodi, kterými lze herní sestavy rozšiřovat a umocnit tak požitek ze hry. Veškeré moduly jsou plně kompatibilní se všemi herními sestavami z naší nabídky. Vedle pirátské lodi a houpaček patří mezi oblíbené doplňky například modul v podobě vláčku, prodejního pultu, piknikových stolů apod.

  • mottem dětských hřišť Jungle Gym je „Staví celá rodina“, to znamená, že hřiště dodáváme včetně veškerého spojovacího materiálu v rozloženém stavu
  • v případě zájmu není problém požádat o instalaci dětského hřiště našimi zkušenými montážními týmy
  • všechna dětská hřiště a doplňkové moduly Jungle Gym jsou certifikována pro soukromé účely, a to dle platných norem ČSN EN 71
  • herní sestavy Jungle Gym jdou kombinovat nejen s doplňkovými moduly, ale také mezi sebou
  • dětské hřiště vám na požádání natřeme barvami Xyladecor v libovolném odstínu
Zobrazuji 1 – 12 z 36 produktů
na stránku

Opravdu bezpečná hřiště pro děti

Může být dětské hřiště, na kterém se děti hrají, řádí, běhají a skáčou skutečné bezpečné? Tato otázka napadne zcela jistě ne jednoho rodiče, který nechce být svou trvalou pozorností přítomen, aby děti hlídal. Ale co si budeme povídat, pořízením si dětského privátního hřiště na vlastní zahradu si rodiče vytváří také prostor pro vlastní chvíle odpočinku. Dá se tedy nějakým způsobem předcházet dětským šrámům a úrazům?

Správná montáž - první krok k bezpečnosti dětí

Má-li dětské hřiště obstát všechny nástrahy, je potřeba aby bylo správně sestavené. K tomu holandský výrobce dodává v balení originální montážní návod. Samotná kompletace je jednoduchá a intuitivní. Ideální možnost je pokud se na sestavování podílí celá rodina, přesně tak to výrobce zamýšlí. I děti se mohou učit kutilským schopnostem a nadchnout se pro ně. V případě, že by jste si sami na montáž netroufali, neměli na na čas a nebo se Vám prostě jen nechtělo, rádi Vám montáž dětského hřiště zařídíme. Pokud se mají děti cítit na hřišti opravdu bezpečně, je správná montáž tím prvním krokem. 

Věk hrajících si dětí - druhý krok k bezpečnosti dětí

Dětská hřiště Jungle Gym jsou určena pro děti ve věku od 3 do 10 let. Pro tyto děti jsou dětská hřiště navržená a konstruovaná. Podle toho jsou také opatřena doplňky, aby zaujaly právě tuto věkovou skupinu dětí. S tímto údajem je také propojen i třetí krok k bezpečnosti dětí a to je nosnost hřiště.

Nosnost hřiště - třetí krok k bezpečnosti dětí

Sortiment Jungle Gym se neustále rozrůstá a tak v naší nabídce můžete vidět další nové nabídky herních hřišť, takže se Vám výběr možností toho pro Vás nejsprávnějšího hřiště stále zvětšuje. Jednoduše by šlo říci, že hřiště jsou rozdělit podle základního parametru a tedy velikosti herní sestavy. Velikosti jsou od nejmenšího po největší jsou následující: XS, S, M, L a XL. A velikost herního hřiště je přesně ten parametr, od kterého se odvíjí doporučený počet souběžně si hrajících dětí na hřišti. V případě dvou nejmenším velikostí herních sestav XS a S je doporučený maximální počet 3-6 dětí. U středně velkých hřišť je tento maximální počet 6-8 souběžně si hrajících dětí. U největších herních sestav je maximální počet dětí, které se hrají na hřišti společně navýšen na počet 10-12. Samozřejmě se jedná o obecný údaj výrobce a lze potřeba přihlédnout ke specifikum pořízeného hřiště. Tento údaj vede k informaci o doporučené nosnosti celé sestavy.

V souvislosti s druhým krokem k bezpečnosti dětí lze tak jednoduše spočítat i celkovou nosnost hřiště. Ta vychází z předpokladu, že je hřiště určené pro děti ve věku od 3 do 10 let. Vezmeme li v úvahu, že průměrná hmotnost 3 letého dítěte je cca 15 kg a 10 ti letého dítěte cca 34 kg, tak je průměr hrajících si dětí přibližně 25 kg. Pokud je tedy herní hřiště určeno pro 6-8 dětí, tak při počtu 8 dětí je maximální nosnost 200-280 kg.

Tím samozřejmě neříkáme,  že když na sestavu pro 6-8 dětí vyleze jedno dítě navíc, hned se celé hřiště zbortí. Všechny herní sestavy Jungle Gym jsou samostojné a při dobře provedené montáži maximálně stabilní a navýsost spolehlivé. Ani při větším zatížení nehrozí, že by se hřiště například překlopilo nebo nebezpečně naklonilo.

Madla a chráníče - čvrtý krok k bezpečnosti dětí

Nepochybně dalším krokem, který výrazným způsobem přispívá k bezpečnosti dětských hřišť Jungle Gym jsou umělohmotná madla neboli úchyty označovaná anglickým označením Handgrips. Jsou to velmi pevné úchyty, které se dodávají včetně montážních prvků. Při jejich návrhu a konstrukci bylo samozřejmě myšleno na to, aby se o ně nemohlo hrající si dítě zranit. Většina herních sestav nabízí tyto madla v základní výbavě a obvykle sklouží zejména pro pohodlné a bezpečné nastoupení na skluzavku. K dispozici jsou ve třech barevných variantách - žlutá, modrá a zelená. 

Kdo z nás se ještě nikdy nepraštil do hlavy? Z toho důvodu je velmi důležité ochránit děti právě před takovými možnými úrazy a už při návrhu herního hřiště myslet na každý detail. Dětská hřiště Jungle Gym jsou v místech, kde by teoreticky mohlo dojít k nárazu do hlavy (například nástupní podesta na skluzavku) chráněna speciálními chrániči hlavy s označením Bumper Pad. 

Pryžové dlaždice pod skluzavku - pátý krok k bezpečnosti dětí

Dlaždice vyrobené z ekologického pryže minimalizují riziko úrazů z pádů. Dávají se pod dětská hřiště všude tam, kde hrozí riziko pádů. Například do míst, kde končí skluzavka, pod žebřík, horolezecké stěny apod. Mnoho zákazníků také volí možnost vystlat celý prostor okolo dětského hřiště. Tyto dlaždice splňují přísné ekologické normy. K dispozici jsou v různých velikostech i barvách a je možné je vzájemně dle potřeby kombinovat.

Pískoviště bez koček a psů - šestý krok k bezpečnosti dětí

Přístupné pískoviště je lákadlo a pokušení zejména pro všechny kočky, kdy se během okamžiku promění ve veřejné toalety. Protože je kočičí moč toxická, tak takový písek by nebyl pro hraní si Vašich dětí právě nejbezpečnější. Pokud nechcete držet nocí i dnem hlídku u svého pískoviště, nabízí Vám dětská hřiště Jungle Gym účinnou ochranu v podobě speciální sítě proti kočkám označenou Cat Stop. Tato síť ve své podstatě znemožní používání pískoviště jako veřejné toalety zvířátkům. Ještě více účinnou ochranou dětských pískovišť je pak dřevěný kryt, ten Vám umíme v případě Vašeho zájmu vyrobit.

Závěrem

Dětská hřiště Jungle Gym dobře vybavena pro bezpečné užívání. Splňují ve všech bodech normy Evropské unie EN 71 platné pro dětská hřiště určená pro soukromé účely. Přikoupením různých bezpečnost zvyšujících doplňků lze bezpečnost hřiště ještě navýšit. Vždy, alespoň pokud je to trochu možné by se nemělo zapomínat ani na přítomnost dospělé osoby, případně míst hřiště situované tak, aby bylo na dohled nebo aspoň pravidelné kontroly zda je vše v pořádku. Tím spíš, pokud si na hřišti bude hrát více dětí najednou. Opatrnosti není nikdy dost a u dětských her a skotačení obzvlášť. Přejeme mnoho spokojeného času stráveného při hraní na dětských hřištích Jungle Gym pro Vás i Vaše děti.

Kategorie produktů