Otázky a odpovědi

Přehled zaslaných dotazů a odpovědí

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám posíláte. Pokud se chcete na něco zeptat, využijte náš formulář, rádi vám odpovíme. Pošlete nám svůj dotaz.

Dotazy z oblasti Užitková zahrada

Zpět na přehled
 • 12.03.2024 Pavel R.

  Jak vyrobit rohový vyvýšený záhon?

  Dobrý den, úplně mě nadchnul nápad s prezentovanými Kasko plastovými truhlíky. Rád bych si vyrobil rohový vyvýšený záhon podle svých rozměrů. Co všechno na to budu potřebovat a je to opravdu tak snadné? Děkuji za odpověď.
 • 06.03.2024 Daniela J.

  Kam v zahradě umístit dřevěný nábytek?

  Dobrý den, s rodinou jsme se přestěhovali na venkov a chtěli bychom si pořídit zahradní nábytek. Jenže se nemůžeme rozhodnout zda plastový, kovový nebo dřevěný a hlavně kam ho umístit. Můžete nám nějak poradit? Děkuji za odpověď.
 • 06.03.2024 Vlaďka

  Je možné přímo do dřevěných truhlíků nasypat zem?

  Dobrý den, chtěla bych si u vás objednat dřevěné květinové truhlíky na terasu, ale zajímalo by mne, zda přímo do těchto truhlíků mohu nasypat zem a zasadit rostliny. Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Vlaďka
 • 04.01.2024 Vlasta T.

  Můžu do dřevěného kompostéru vložit nopovou folii?

  Dobrý den, s kompostováním nemám žádné zkušenosti. Pořídil jsem si dřevěný kompostér, ale mám strach, aby mi během roku neshnil. Mohu vnitřek kompostéru vyložit nopovou folii, tak jako je to u dřevěných truhlíků? Děkuji za odpověď.
 • 28.12.2023 Bára J.

  Co se zahradním nábytkem před zimou?

  Dobrý den, je mi jasné, že teď už je možná pozdě, ale chtěla bych se zeptat, zda je nutné dřevěný zahradní nábytek před zimou nějak ošetřit a zda ho mohu nechat na otevřené terase? Děkuji za odpověď.
 • 15.12.2023 Květa R.

  Proč nemá kompostér dno?

  Dobrý den, zajímalo by mne, proč se vyrábějí kompostéry bez dna. Má to nějaký vliv na kvalitu kompostu nebo proč tomu tak je? Děkuji za odpověď.
 • 06.12.2023 Ivan D.

  K čemu je dobrý kompostér?

  Dobrý den, na Vašem eshopu jsem zahlédl různé kompostéry. Napište mi prosím jaký je mezi nimi rozdíl - k čemu vlastně jsou a jak se od sebe liší. Děkuji za odpověď.
 • 24.11.2023 Roman L.

  Lze vyrobit kompostér z nehoblovaných prken?

  Dobrý den, poradíte mi jak vyrobit kompostér o rozměru 150x150cm a výšce 1metr. Výchozí materiál pro výrobu budou nehoblovaná prkna o rozměru 25x160mm a na rohy kompostéru bych použil sloupky o rozměru 7x7cm. Jsem kutil začátečník a nevím jaké k tomu budu potřebovat nářadí. Děkuji za odpověď.
 • 20.11.2023 Béďa V.

  Co nepatří do kompostéru?

  Dobrý den, poraďte mi prosím co všechno mohu ukládat do plastového kompostéru, abych ho neponičil, ale hlavně abych z něho dostal kvalitní kompost. Děkuji za odpověď.
 • 13.11.2023 Gita H.

  Kde najdu vhodné místo pro umístění kompostéru?

  Dobrý den, poradíte mi, kam bych měla umístit kompostér? Kde v zahradě je pro něj nejvhodnější místo. Zahrada je velká a protože prochází rekonstrukcí, je zcela vykácená. Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Gita.