Co se zahradním nábytkem před zimou?

Dobrý den, je mi jasné, že teď už je možná pozdě, ale chtěla bych se zeptat, zda je nutné dřevěný zahradní nábytek před zimou nějak ošetřit a zda ho mohu nechat na otevřené terase? Děkuji za odpověď.
Bára J.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ošetření dřevěného zahradního nábytku před zimou je velmi důležité. Pokud chcete, aby vám zahradní dřevěný nábytek vydržel déle v dobrém stavu i věc zásadní. Dřevo je přírodní materiál, který je ovlivněn měnícími se povětrnostními podmínkami, jako jsou vlhkost, déšť, sníh a výkyvy teplot, které jsou typické pro zimní období.

Neuklizený zahradní nábytek ze dřeva v zimě trpí
Zde je pár rad, jak pečovat o dřevěný zahradní nábytek v zimě:

1) Očištění nábytku před zazimováním:

Před zimou je dobré nábytek důkladně vyčistit. Odstraňte veškerou špínu, prach, skvrny a zaschlý, mrtvý hmyz. To můžete udělat měkkým kartáčkem a mírným čistícím prostředkem. Silně znečištěný nábytek lze vzít i vapkou.

Čištění nábytku

2) Ošetření zahradního nábytku:

Po očištění doporučujeme dřevěný nábytek ošetřit vhodným ochranným prostředkem. Existují speciální oleje a vosky určené pro ošetření dřevěného nábytku, které pomáhají chránit povrch dřeva před vlhkostí a UV zářením které se aplikují podle návodu.

Ošetřená zahradní lavice

3) Úschova zahradního nábytku:

Pokud je to možné, je nejlepší nábytek před zimou schovat na suchém a krytém místě (garáž, sklep nebo zahradní domek). Pokud takovou možnost nemáte a nábytek zůstane venku, doporučujeme použít voděodolný kryt. Pod krytem by mělo docházet k cirkulaci vzduchu, aby se předešlo kondenzaci vlhkosti a vzniku plísní.

Zahradní domek pro úschovu nábytku

Pokud chcete ponechat dřevěný nábytek na otevřené terase, pak by měl být umístěn tak, aby byl co nejvíce chráněn před přímými účinky počasí, například pod stříškou nebo blízko domu, kde je menší pravděpodobnost sněhu a deště.

Pokud se vám povede dodržet tyto rady, můžete výrazně prodloužit životnost zahradního nábytku a udržet jeho krásný vzhled. Nezapomeňte však, že specifická péče se může lišit v závislosti na typu dřeva, ze kterého máte nábytek vyrobený.

Dřevěná zahradní židle

Zahradní nábytek je vhodné před zimou schovat alespoň pod pergolu
Zahradní nábytek ponechaný na terase a zapadaný sněhem
Rozdíl mezi očištěnou a neočištěnou částí zahradní židle
Po očištění se zahradní židle nechají dokonale uschnout
Varianta dřevěného zahradního nábytku
U zahradního domku pro uskladnění zahradního nábytku  jsou výhodou dvoukřídlé dveře
Zahradní domek pro uskladnění nábytku může mít pultovou nebo sedlovou střechu, komu se co líbí a hodí :-)))nábytek
Dřevěný nábytek před zimou uschováme alespoň na kryté terase
Sestava dřevěného zahradního nábytku
Dřevěná zahradní lavice s úložným prostorem
Neošetřený zahradní nábytek v zimě trpí

Kategorie produktů