Kam v zahradě umístit dřevěný nábytek?

Dobrý den, s rodinou jsme se přestěhovali na venkov a chtěli bychom si pořídit zahradní nábytek. Jenže se nemůžeme rozhodnout zda plastový, kovový nebo dřevěný a hlavně kam ho umístit. Můžete nám nějak poradit? Děkuji za odpověď.
Daniela J.

Naše odpověď:

Dobrý den a děkujeme za Váš dotaz. Protože jsme firma, která se desítky let zabývá výrobou poctivého zahradního nábytku a umíme to dobře, určitě bychom dali přednost právě nábytku ze dřeva.  Nábytek vyrábíme z dokonale vysušených a na truhlárně opracovaných dřevěných hranolů. Jednotlivé části nábytku k sobě spojujeme pomocí lepidla a dřevěných kolíčků, ale i pomocí vrutů do dřeva.

zahradní nábytek

Dřevo se  přece do přírody hodí nejvíce. 

zahradní nábytek

Zahradní nábytek ve venkovním prostoru je vhodné umístit na rovný, pevný a suchý podklad

Proč na rovný? Přece, aby se na něm pohodlně sedělo a neviklal se pod sedícím.
Proč na pevný? No přece, aby se pod váhou sedících nebořily nohy židlí a lavic do země. Vhodným podkladem pro zahradní nábytek je beton, dlažba nebo podlaha z terasových prken.
Proč podklad suchý? Dřevo je přece jen přírodní materiál a i když je nábytek povrchově ošetřen, pokud by delší dobu stál ve vodě nebo na dlouhotrvajícím dešti, určitě mu to ku prospěchu nebude.

 Zahradní nábytek by neměl být umístěn ani na prudkém slunci, protože ani dlouhodobé UV záření dřevu nedělá dobře. Proto je vhodné umístit nábytek do pergoly nebo pod látkovou markýzu.

zahradní nábytek

Dále musíte zvážit k čemu nábytek budete používat. Pokud u něho budete hodně a často stolovat, měl by být nábytek umístěn co nejblíže domu. Naopak pokud budete nábytek používat pro relaxaci, lze jej umístit na klidné místo na konci zahrady.

Při posezení venku na zahradě byste měli mít i hezký a uklidňující výhled do okolí.

zahradní lavice

Při pořízení venkovního dřevěného nábytku nikdy nezapomeňte na jeho údržbu a to hlavně na konci letní sezóny při jeho uskladnění je třeba ho omést a otřít. Na jaře při zahájení sezóny je vhodné dřevo ošetřit ošetřujícím bezbarvým olejem.

zahradní lavice

Výběrem správného umístění můžete maximalizovat užitek a životnost vašeho dřevěného zahradního nábytku a zároveň zlepšit celkový vzhled a funkčnost vaší zahrady.

anglie-xljpg3
Sestava zahradního nábytku
Dřevěná zahradní lavice
Poctiví zahradní nábytek
Zahradní lavice Anglie
Zahradní nábytek
lavice-hospoda
Zahradní nábytek
Dřevěná lavice s úložným prostorem
Sestava zahradního nábytku

Kategorie produktů