Zastřešení prostoru pro posezení vedle vchodových dveří do domu

Zastřešení prostoru pro posezení vedle vchodových dveří do domu

Zákazník Tomáš by si rád vytvořil zastřešené místo pro posezení vedle vchodu do svého domu, kde by byl chráněn před úporným letním sluncem i nepříjemnými podzimními dešti. Sám si s touto stavbou nevěděl rady a proto oslovil nás, jakožto firmu s dlouholetými zkušenostmi s výrobou a stavbou různých typů zastřešených pergol. Zákazníka nejvíce oslovila pergola Linda 24, kterou ale bylo nutné trochu přizpůsobit.

Průběh výroby pergoly Linda 24

  • dřevěná pergola byla vyrobena z lepených smrkových hranolů o průřezu 6 x 16 cm a 12 x 12 cm
  • hranoly byly nakráceny na požadované délky podle výkresové dokumentace
  • před montáží pergoly u zákazníka byla provedena také povrchová úprava lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu palisandr dle jeho přání
  • byly připraveny desky polykarbonátu o síle 8 mm v čirém barvě na zastřešení pergoly

Termín montáže u zákazníka byl domluven na začátek března. Kotvení pergoly do země bylo provedeno pomocí podlahového úchytu "TT", který není třeba betonovat. Pozednice byla do fasády domu uchycena na chemickou kotvu a závitové tyče. Následně byla postavena celá dřevěná konstrukce pergoly a zkontrolován dostatečný sklon střechy, na kterou byly položeny připravené polykarbonátové desky. Desky byly k nosníkům pergoly připevněny pomocí přítlačných terčíků o velikosti 8 mm.

Nakonec došlo k utěsnění prostoru mezi pergolou a fasádou pomocí těsnícího plechu. Druhý konec střechy byl zakončen ukončovací hliníkovou F lištou.
Díky přesnému zaměření i kvalitně provedené výrobě pergoly během montáže nenastal žádný problém, ani s nízko umístěným satelitním přijímačem a zákazník převzal postavenou pergolu s velkou spokojeností.

Pergola postavená blízko vchodových dveří.
Pergola pro posezení v rohové části domu.
Na zastřešení pergoly byl použit polykarbonát čiré barvy o síle 8 mm.
Detail ukotvení pergoly na stěnu domu pomocí chemické kotvy.
Okraje polykarbonátu zakončeny hliníkovou lištou.
Prostor mezi zdí domu a polykarbonátem překryt těsnící lištou.
Každá pergola se skládá z několika základních částí - stojka, ráhno, vzpěra.
Pohled na hotovou pergolu z dálky.