Atypická pergola Linda doplněna dělící stěnou Praktik a mříží Tereza

Atypická pergola Linda doplněna dělící stěnou Praktik a mříží Tereza

Paní Hana se na nás obrátila s žádostí o vytvoření cenové nabídky ohledně zastřešené a z části uzavřené pergoly, která by měla stát u lyžařské sjezdovky v Krušných Horách. Hlavním a zásadním požadavkem byla zesílená střešní konstrukce z důvodu množství sněhu, kterým bude střecha přes zimu zatížena.

Návrh na výrobu vyztužené pergoly  

Naším technikem byly zpracovány grafické návrhy pergoly z několika úhlů pohledu včetně rozměrů. Na zhotovení zakázky bude použito:

Paní se návrh líbil a i cena byla přijatelná. Zakázka byla zadána do výroby. 

Výroba atypické pergoly a povrchová úprava

Pergola byla vyrobena z několika částí a na její výrobu bylo použito smrkové, do hladka ohoblované dřevo. Smrková prkna s vyfrézovanou drážkou připravená pro kompletaci a vsazení do silného dřevěného rámu, to je dělící stěna Praktik. Stěny Praktik vyrábíme plné nebo v kombinaci s mříží. Na navrženou pergolu byly použity oba typy.

I výroba dřevěných mříží se odehrála v naší truhlárně. Ozdobná mříž Tereza byla vyrobena z plátovaných smrkových latí o velikosti oka 10 x 10 cm. Celá mříž je pak vsazena do robustního rámu ze smrkového hranolu o velikosti 4 x 9 cm. Rám mříž zpevní tak, že odolá i velmi silnému větru.

Veškeré dřevo bylo ošetřeno nejprve základní impregnací, po té ochranou lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu teak.

Na zastřešení pergoly byl použit komůrkový polykarbonát Makrolon 10 mm v kouřové barvě. Pod polykarbonátové desky byly do střešní konstrukce navíc přidány 2 příčné letě o rozměru 4 x 7,5 cm a délce 428 cm a 16 výztuh přímo pod desky z důvodu zesílení pevnosti střechy při zatížení velkou vrstvou sněhu.

Montáž pergoly u zákaznice v Krušných Horách

Jednotlivé díly zakázky byly odvezeny naší dodávkou na místo určení a následnou montáž si paní Hana zajistila již sama.

Atypická pergola s vyztuženou střešní konstrukcí.
Grafický návrh pergoly i s rozměry ke sjezdovce v Krušných Horách.
Z důvodu sněhové zátěže v zimním období byla vyztužena střešní konstrukce přidanými příčnými latěmi o rozměru 4 x 7,5 cm a délce 428 cm.v
Všechny dřevěné části je třeba dokonale  vybrousit dohladka.
Smrkové hranoly s vyfrézovanou drážkou připravené pro kompletaci dělící stěna Praktik.
Ozdobná mříž Tereza je vyrobena z plátovaných smrkových latí o velikosti oka 10 x 10 cm.
Celá mříž je pak vsazena do robustního rámu ze smrkového hranolu o velikosti 4 x 9 cm. Rám mříž zpevní, tak že odolá i velmi silnému větru.
Dělící stěna Praktik již prošla lakovnou, mříž Terezu lakovna teprve čeká.
Detail nátěru plátované mříže. Veškeré dřevo bylo ošetřeno nejprve základní impregnací, po té ochranou lazurou Xyladecor Classic  HP v odstínu teak.
Komůrkový polykarbonát Makrolon 10 mm v kouřové barvě připravený na zastřešení pergoly.
Jednotlivé díly zakázky byly odvezeny naší dodávkou na místo určení a následnou montáž si paní Hana zajistila již sama. Toto je ukázka naší další výroby atypické pergoly.