Bílý zahradní altán VL 45 Exclusiv a pergola s lavičkami

Bílý zahradní altán VL 45 Exclusiv a pergola s lavičkami

Oslovila nás firma, která se zabývá úpravou vnitřních, ale i vnějších prostor dle návrhu architekta. K zemědělskému muzeu do Prahy jsme na jejich žádost vyrobili několik okrasných a dekoračních prvků. Dle návrhu architekta jsme měli dodat dva altány s lavičkami, velkou pergolu s lavičkami vyplněnou ozdobnými mřížemi pro pnoucí růže a jeden pergolový průchod.

Na výrobu altánů a pergol jsme potřebovali:

  • smrkové dřevo - hranoly a prkna
  • střešní krytinu - zelený asfaltový šindel
  • zemní vruty BAYO.S
  • spojovací materiál
  • barvu na povrchovou úpravu 

Co se týká výroby altánů, to bylo vcelku jednoduché. Protože jsme vyrobili a dodali zahradní altany VL 45 v provedení Exclusiv do kterých jsme doplnili navíc podlahou a lavičky. Nejprve bylo nutné smontovat pod altány podlahy. Z impregnovaných hranolů 9 x 9 cm jsme sestavili podkladový rošt a na rošt přes nerezové vruty připevnili silná smrková prkna s povrchovou úpravou v odstínu kaštan. Na připravenou podlahu byly smontovány altány jejichž umístění bude na takovém molu s okolo protékající vodou. Kotvení altánů k podkladu nebylo zapotřebí z důvodu jejich vysoké hmotnosti.

Dalším požadavkem v podobě jednoduché, ale velké pergoly doplněné dřevěnými mřížemi a lavičkami jsme si také poradili. Jednoduchá pergola Linda 2 s mírnou úpravou horních ráhen vyrobená ze smrkového dřeva a dle požadavku v atypickém rozměru 730 x 230 x 170 cm. V atypickém provedení byly vyrobeny i treláže se sbíjeným spojem latí a světlostí oka 13 x 13 cm. Tato pergola byla kotvena na zemní vruty BAYO.S s patkou ve tvaru "U". Do vnitřku pergoly jsme umístili tři  třímístné lavičky.

Poslední částí této zakázky byl pergolový průchod, na jehož výrobu jsme také použili dvě upravené pergoly Linda vyrobené ze smrkového dřeva. Průchod jsme kotvili na zemní vruty a boční části vyplnili ozdobnými trelážemi. 

Veškeré prvky této rozsáhlé zakázky byly ošetřeny impregnací a bílou krycí barvou Xyladecor Oversol 2v1, střešní krytina obou altánů v podobě asfaltového šindele v barvě zelené. 

Pergola doplněna o tři třímístné dřevěné lavičky
Na zastřešení obou altánů jsme použili zelený asfaltový šindel
Pergolový průchod do expozice bude otevřen až po dokončení celé zakázky
Dřevěná pergola doplněná o treláže pro popínavé růže
Stojky osmibokého altánu vyrábíme z masivních smrkových hranolů 10 x 10 cm
Kotvení altánu z důvodu jeho vysoké hmotnosti není potřeba
Podlaha pod altán v odstínu kaštan
Upravená a předvrtaná střešní ráhna altánů připravená k montáži.