Dělící stěny Praktik s rozšířením jako zástěna k dřevníku

Dělící stěny Praktik s rozšířením jako zástěna k dřevníku

Začátkem jara se na nás obrátil pan Vladimír s přáním, že potřebuje zakrýt sice nově postavený dřevník, ale s nepěkně složeným dřevem. Přinesl i rozměry prostoru pro nějaké ideální řešení. Z katalogu s naším technikem vybrali dvě dělící stěny Praktik s mřížemi o rozměrech 180 x 180 cm. Právě ty se rozměrově nejlépe hodily. Objednal i následnou montáž. Výroba těchto stěn pro naše truhláře není žádný problém a ti se hned mohli pustit do výroby.  

Výroba dělící stěny Praktik a kotvících sloupků

  • dělící stěna je vyrobena z masivního smrkového dřeva
  • stěna je rozdělena na tři části - postranní části jsou plné ze samostatně frézovaných a vodorovně vsazených prken o síle 19 mm
  • střední část dělící stěny je tvořena dekorativní dřevěnou mříží s oky o rozměru 10 x 10 cm
  • 3 sloupky ze smrkového hranolu o průměru 9 x 9 cm

Všechny tyto dřevěné části byly na místo montáže dopraveny bez povrchové úpravy. Tu si zákazník provedl sám po instalaci.

Montáž dřevěných dělících zástěn na pozemku zákazníka

U zákazníka byly obě dělící stěny i se sloupky instalovány na zemní vruty z důvodu rozdílné výšky terénu. Díky použití zemních vrutů nebylo nutné provádět žádné terénní úpravy. Mezi dřevníkem a zástěnou byl ponechán volný prostor cca 50 cm pro průchod při ukládání dřeva. Tím by se mohlo zdát, že je zakázka hotova. Zdání ale klame a hned druhý den po montáži si u nás pan Vladimír objednal rozšíření plotu o ukončovací dělící stěnu Praktik s vlnou.

Tak se naši truhláři pustili znovu do výroby a za dva týdny byli naši montážníci znovu u zákazníka. K již nainstalovanému a zelenou lazurou natřenému plotu přidali ukončovací díl v přírodním provedení s tím, že povrchovou úpravu si opět udělá zákazník sám. Navíc došlo k výměně jednoho z kratších dřevěných sloupků za delší, aby nebyl tolik znatelný zemní vrut a kratší plotový sloupek byl využit na nižší stranu nově přidané zástěny. Nově doplněný plot již plně vyhovoval všem zákazníkovým požadavkům a ten byl tedy nadmíru spokojený.

Dvě dělící stěny ze smrkového dřeva pro zakrytí dřevníku.
Detail hladce hoblovaného smrkového hranolu.
Přesto tyto stěny nezakryly celý prostor.
Kotvení sloupku a volný prostor mezi stěnou a dřevníkem.
Montáž ukončovací stěny Praktik s vlnou.
Zakázka je hotová, zbývá povrchová úprava přidělané části.