Dětská hrací věž s dlouhou skluzavkou a pískovištěm

Dětská hrací věž s dlouhou skluzavkou a pískovištěm

Pan Zdeněk požádal naši firmu o řešení ohledně zabavení dětí při grilování na zahradě. V rohu zahrady má postavený gril s posezením a když grilují, děti chvilku neposedí. Pobíhají kolem domu a nedají se uhlídat. Navrhli jsme mu dřevěnou hrací věž, která by měla děti udržet na jednom místě. 

Z několika desítek dětských hřišť si pan Zdeněk vybral od firmy Jungle Gym dětské hřiště Fort, které patří k větším hracím sestavám. Herní věž je jednopodlažní, krytá odolnou plátěnou stříškou. Ve spodní části věže se nachází pískoviště, kde si děti mohou po sjetí dlouhé skluzavky užít spoustu zábavy. Na věž vylezou po naklopeném žebříku s barevnými stupni, druhým způsobem je lezecká stěna s plastovými lezeckými kameny a poslední možností je kolmý žebřík One Step. Dětské věže lze postupně rozšiřovat dalšími přídavnými moduly.  

Technické informace o dětské věži Fort:

  • šířka 200 cm
  • délka i se skluzavkou 421 cm
  • výška 300 cm
  • výška podesty 145 cm

Hřiště je vyrobeno ze smrkového, hladce hoblovaného dřeva ošetřeného ekologickou impregnací chránící ho před povětrnostními vlivy a prodlužující tak jeho životnost. To platí pro veškeré konstrukční hranoly i prkna terasy. Hlavní stojky jsou v průřezu 9 x 9 cm a stříška věže není dřevěná, ale vyrobená z nepromokavé látky.

Jako každá hrací sestava firmy Jungle Gym je i Fort opatřen skluzavkou dlouhou 2,65 m s připojením na hadici s vodou. Dětská skluzavka s nástupní výškou 145 cm, má jednu vlnu a na výběr je z několika barevných variant. Pan Zdeněk vybral neutrální světle zelenou. 

Montážní tým postavil a pro lepší stabilitu ukotvil věž k terénu pomocí kovových, pozinkovaných kotev, které jsou součástí dodávky, ale zákazník si nepřál jejich betonování.
Dětské hřiště se nám povedlo, vypadá moc hezky, rodina bude mít při grilování děti pěkně pod dohledem a děti se před večeří pořádně vyřádí.

Stříška věže i Mini Picnicu je vyrobena z modré nepromokavé látky
Veškeré dřevo použité na výrobu hřiště je ošetřené ekologickou impregnací
Herní věž jsme montovali v blízkosti krbového posezení aby rodiče měli děti pod kontrolou
Šikmá plošina s barevnými plastovými kameny je jednou z možností jak se dostat nahoru na věž