Dětské hřiště Jungle Club s pískovištěm a houpačkou

Dětské hřiště Jungle Club s pískovištěm a houpačkou

Paní Naďa se s manželem a malými dětmi přestěhovala do novostavby a po terénních úpravách zahrady zbyl malý prostor, který se rozhodla věnovat dětem. Na výběr dostaly bazén nebo herní věž. Vzhledem k tomu, že prostor stínily stromy ze sousední zahrady a v bazénu by byla studená voda a navíc by do něho padalo listí, byl tento návrh zamítnut.

Herní věž budou děti moct využívat i v chladnějším počasí a tedy delší část roku než by užívaly bazén. Do prostoru si zákaznice vybrala herní věž Jungle Club s dlouhou plastovou skluzavkou a přiobjednala ještě další herní prvky.

Dětskou herní sestavu jsme doplnili o:

  • houpačka s bezpečnostním sedátkem pro malé dítě
  • pískoviště s ochrannou sítí
  • šikmá věž s barevnými kameny
  • laminátová dětská skluzavka s nástupní výškou 125 cm

Dětské hřiště Jungle Club je jednopodlažní menším hrací sestava, kde podesta má stříšku z voděodolné plátěné látky. Tato látková stříška byla nahrazena palubkovým záklopem. Součástí věže je dlouhá laminátová skluzavka, která má přípojku na hadici s vodou a na výběr je z celkem pěti různých barev. A protože má zákaznice dva kluky, objednala modrou skluzavku i modré houpací sedátko.

Na výrobu dětského hřiště jsme použili dokonale vysušené smrkové hranoly o průřezu 9 x 9 cm, které byly tlakově impregnované. Na kotvení celé herní sestavy jsme použili zemní kotvy, které se pouze do země zašroubují, nic se nebetonuje. A v případě, že děti vyrostou a hřiště není potřeba, kotvy se vyšroubují a pozemek se nemusí nijak upravovat. Větší šrouby, kterými je hřiště sešroubováno mají plastové ochranné krytky.

Tato dětské hřiště se skluzavkou jak děti rostou, se dají postupně rozšiřovat o další přídavné moduly, ale u zákaznice Nadi již mnoho prostoru nezbylo. I tak si myslíme, že děti měly radost a hřiště si hodně užijí.

K herní věži si děti vybraly skluzavku o délce 225 cm v modré barvě
U herní věže Club jsme udělali mírnou úpravu. Dřevěnou stříšku jsme na žádost zákaznice otočili o 90°
Herní věž byla doplněna houpačkou a šikmou lezecí stěnou
Součástí každé dětské věže jsou plastové ochranné krytky vystouplých šroubů