Dětské hřiště se zelenou skluzavkou postavené u čerpací stanice

Dětské hřiště se zelenou skluzavkou postavené u čerpací stanice

Dětská hřiště, která jsou určena pro užívání na veřejných prostranství v České republice, musí být v souladu s evropskou normou EN 1176. Z tohoto důvodu máme v nabídce certifikovaná dětská hřiště, která tyto požadavky bezvýhradně splňují. Odlišné legislativní požadavky jsou kladeny na hřiště určené pro privátní, tedy soukromý sektor.

Při cestách na dovolenou s dětmi je velice důležité, aby se na zastávkách u benzinek nebo na odpočívadlech děti nenudily. Právě proto jsme na pozemku u benzínky stavěli velké dětské hřiště Hy-Land s dvěma houpačkami a dlouhou zelenou skluzavkou.

Z čeho je složeno certifikované dětské hřiště postavené na veřejném prostranství?

  • dětská věž krytá dřevěnou stříškou
  • dvě houpačky
  • dřevěná lezecí stěna s kameny
  • lanová síť
  • skluzavka z pevného polyethylenu

Výroba a montáž veřejného dětského hřiště Hy-Land se zelenou skluzavkou 

Všechna veřejná dětská hřiště vyrábíme z masivního smrkového impregnovaného dřeva. Toto dřevo je tlakově impregnováno a je tedy chráněno před plísněmi, hnilobou a dřevokaznými houbami. Takto ošetřené dřevo je následně nařezáno na požadované rozměry pro danou herní věž nebo herní prvek. Stojky veřejných hřišť Hy-Land mají čtvercový průřez 9 x 9 cm. Veškeré dřevěné komponenty hřiště byly před samotnou montáží natřeny lazurou Impranal ve vybraném odstínu.

Před montáží hřiště byly na místech, kde budou umístěny stojky hřiště, vykopány dostatečně hluboké díry pro zabetonování kovových patek pro ukotvení hřiště, které jsou součástí dodávky. Do těchto děr byly následně umístěny kovové patky se stojkami, na které už přišlo namontovat zbytek hřiště. Na herní věž byla následně přišroubována skluzavka z vysoce pevného polyethylenu. Do průběžného ráhna byly zašroubovány 4 oka na zavěšení dvou houpaček v zelené barvě.

Toto hřiště je určeno pro maximálně sedm dětí ve věku od tří do dvanácti let.

Zbývalo dořešit dopadovou plochu, která se v tomto případě doporučuje - písek, kačírek, drcená kůra nebo dopadové dlaždice. Majitel pozemku si tento problém chtěl vyřešit sám a proto tady naše práce skončily. 

Dřevěná stěna s lezecími kameny jeden s mnoha rozšiřujících prvků k dětské věži.
Před samotnou montáží hřiště musely být v určených místech nejprve do hodně hlubokých děr zabetonovány patky.
Zelené plastové krytky na  vystouplé matice nebo šrouby zabrání poranění dítěte.
Jaké by to bylo dětské hřiště kdyby nemělo dlouhou skluzavku.
Dětské veřejné hřiště rozšířené o dvě houpačky.
Dětská hřiště značka HY-LAND jsou v souladu s evropskou normou ,  mají certifikát EN 1176 a  jsou tedy určena pro veřejná prostranství.
Z boku dětské věže je lezecí lanová síť, další prvek pro neposedné a šikovné děti.
Ještě zbývá dořešit dopadová plocha u skluzavky  a hřiště bude předáno do užívání.