Dodávka a montáž pěti modrých maringotek pro rekreační účely

Dodávka a montáž pěti modrých maringotek pro rekreační účely

Z našeho webového rozhraní nám přišel požadavek na dodávku a montáž maringotek. S tímto požadavkem nás oslovil pan Antonín - rád by tak zajímavým způsobem rozšířil ubytovací kapacity u svého penzionu.

Elektronicky si s naším technikem Vítkem vyjasnil počet a vybavení maringotek a Vítek zhotovil první nabídku. Vzhledem k probíhající dovolenkové sezóně se ale zákazník rozhodl odložit další řešení na pozdější období.

Koncem léta nás pan Antonín opět oslovil a navštívil náš areál osobně. Prohlédl si jak vystavenou maringotku, tak dětská hřiště a další zahradní doplňky, které by mohl při rozšiřování areálu využít.
Z předvedené maringotky byl nadšený, dohodli jsme se tedy na doplňcích a vypracovali jsme mu aktualizovanou cenovou nabídku.

Zákazní k modrým maringotkám přiobjednal

  • dělící stěnu s dveřmi do vnitřku maringotky
  • sadu železných kol s podpěrami
  • střešní krytinu v podobě asfaltové lepenky
  • povrchovou úpravu

S touto cenovou nabídkou byl zákazník spokojen a po podepsání smlouvy a úhradě zálohy jsme maringotky objednali u dodavatele v Holandsku. Zbývalo doladit povrchovou úpravu - zvítězila verze s dvoubarevným provedením. Vnitřní prostory, rámy oken a dveře budou v odstínu dub, vnější stěny jsme na lakovně natřeli selskou barvou OSMO v odstínu holubí modř.

Montáž modrých maringotek pro rekreační účely

Po skončení hlavní sezóny jsme mohli začít montovat maringotky na připravené betonové patky - maringotky jsou určené pro statické použití. Stavba samotné maringotky je velice snadná - celé stěny se montují z jednotlivých smrkových prken o síle 19 mm, do kterých jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou smontovány za chvíli. Stavba obloukové střechy probíhá stejným způsobem, opět se jedná jen o jednoduché zapasování jednotlivých střešních palubek do připravených zámků.

Na střechu jsme položili asfaltovou lepenku jako prozatímní krytinu - zákazník si později bude instalovat plechovou střechu sám.

Realizaci dětského hřiště, které si zákazník vybral ke svému penzionu jsme odložili na další rok.

Dvě maringotky z celkového počtu jsou již připraveny pro další prázdninovou sezónu.
Na lakovně byly části maringotek natřeny barvou OSMO v odstínu Holubí modř
Podvozek s koly je nepostradatelný doplněk ke každé maringotce
Součástí maringotky je dřevěný střešní záklop.
Montáž palubkového střešního záklopu.
Maringotka má tři větší a dvě menší orámovaná okna
Na střešní záklop byla použita asfaltová lepenka
Maringotka má dvoukřídlé, prosklené dveře a rámy oken a dveří byly natřeny v odstínu dub