Domek na nářadí doplněný podlahou a okapovým svodem

Domek na nářadí doplněný podlahou a okapovým svodem

Naše stálá zákaznice Martina nás požádala o pomoc při řešení situace, kdy se jí v domě nahromadilo spoustu zbytečných věcí, kterých se ale nechce úplně zbavit.

Kolega Jiří jí vybral docela malý, ale zároveň i dost prostorný dřevěný domek, říkejme mu kůlna, který na zahradě nezabere mnoho místa, ale hodně věcí se do něho vejde. Martina byla nadšená.
Kůlna na nářadí o rozměrech 2,5 x 2,5 m je dostatečně velká, aby se v ní uskladnil třeba nábytek do pergoly. Bude postavena na konci zahrady, kde si Martina pro to připraví o něco větší základ ze zámkové dlažby.

A čím kůlnu doplníme?

  • povrchová úprava
  • dřevěná podlaha
  • okapový set
  • střešní krytiny
  • podlahový rošt

Kůlna, kterou jsme objednali, byla vyrobena z dobře opracovaného jehličnatého dřeva, má jedno zasklené okno a plné dřevěné dveře, uzavírané na kovovou zástrč. Povrchovou úpravu jsme na přání zákaznice provedli tenkovrstvou lazurou v odstínu ořech.

Na truhlárně jsme si natřenou zahradní kůlnu částečně předmontovali a samotná montáž u zákaznice byla pak už hračka. Na připravený podklad ze zámkové dlažby, nejprve naši montéři sestavili ze smrkových hranolů podkladový rošt a obvodové stěny kůlny z 19 mm silných palubek.

Kůlnu zastřešili pultovou střechou s mírným sklonem na zadní stranu a na palubkový záklop položili asfaltovou lepenku s keramizovaným posypem. Zadní okraj zakončili okapovým žlabem a svodem dešťové vody do kompostéru.

Do vnitřku kůlny jsme doplnili podlahu, kterou jsme po obvodu zakončili začišťovací lištou. Tato dřevěná podlaha je ve stejném odstínu jako celá kůlna.

Dřevěná podlaha uvnitř má stejnou povrchovou úpravu jako celá kůlna
Plné dřevěné dveře se uzavírají pouze na kovovou zástrč
Na boční straně má kůlna jedno okno, které se neotevírá
Plastový okapový svod značky Lindab má vyústění do kompostéru
Zadní stranu pultové střechy jsme zakončili plastovým okapovým setem