Dřevěná pergola Linda kotvená na zemní vruty

Dřevěná pergola Linda kotvená na zemní vruty

Pro zvýšení soukromí a odclonění svého pozemku od velkého bytového domu se na nás obrátila paní Petra. Pozemek má hned vedle velké ubytovny a trochu klidu a soukromí by jí bylo vhod. A jaké řešení jsme jí nabídli? Pergola Linda doplněná dělícími stěnami a ozdobnými mřížemi se nám jevila jako ideální řešení pro odclonění dvou sousedících pozemků.

Rozměrově upravená pergola Linda

  • délka pergoly 660 cm
  • výška pergoly 215 cm
  • šířka pergoly 72 cm
  • použitý materiál - smrkové hranoly

Dělící stěna Praktik

Na odclonění pozemku bylo třeba vyrobit tři dělící stěny Praktik 180 x 180 cm v horní části s dřevěnou mříží. Tato dřevěná stěna je vyrobena technologií vsazovaných samostatných frézovaných prken o rozměrech 1,9 x 9,4 cm do silného dřevěného rámu. Mezera mezi jednotlivými prkny je 0,5 cm a tato zástěna se nejčastěji používána tam, kde není kladen důraz na 100% neprůhlednost a přesto dokáže zajistit vysokou míru soukromí.

Mříž Pergol

Pergolu Linda jsme doplnili třemi mřížemi Pergol vysokými 180 cm a vyrobenými z dokonale opracovaného smrkového dřeva. Tato dřevěná mříž se vyrábí z latí 1,5 x 3 cm plátovaným spojem a hotová mříž je vsazena do pevného dřevěného rámu se zaoblenými rohy. Velikost oka mříže je 10 x 10 cm.

Celou dřevěnou zástěnu jsme ošetřili barvou Xyladecor Oversol 2 v 1 v odstínu Wenge ve dvou nátěrových vrstvách, ale ještě před tím jsme použili impregnační podklad.

Sestavenou zástěnu jsme kotvili k podkladu na závrtné zemní vruty, které se dají použít bez betonáže. Jsou pevné a snadno se do podkladu pomocí montážního klíče zašroubují. Další možností kotvení zástěny jsou zatloukací trny, které je ale potřeba zabetonovat. Montáž trvá déle, protože se musí počkat na vytvrdnutí betonu. A protože paní Petra na odclonění zahrady spěchala, zvolili jsme vruty BAYO.S

Zahradní pergolu Linda jsme rozměrově upravili a doplnili dřevěnými zástěnami
Do pergoly jsme doplnili ozdobné mříže s plátovaným spojem latí 1,5 x 3 cm
Pergolu jsme do podkladu kotvili na zemní vruty BAYO.S
Na výrobu pergoly Linda používáme dokonale sušené smrkové hranoly
Celou zahradní sestavu jsme ošetřili  nejprve impregnací, po té lazurou v odstínu Wenge