Dřevěná stříška nad vchodové dveře vyrobená na míru

Dřevěná stříška nad vchodové dveře vyrobená na míru

Jistě si dokážete představit, jak nepříjemné je, vylézt na podzim z domova a okamžitě být promočený od hlavy až k patě, protože jste si nestihli ani otevřít deštník. To samé platí při návratu domů. Za deště vejdete do předsíně s úplně promočeným deštníkem a vodu, která z něj kape, máte všude. Pro řešení tohoto problému se na nás obrátil pan Tomáš, který nás požádal, zda bychom mu mohli nad vstupní dveře vyrobit a namontovat malou stříšku. To pro nás samozřejmě není žádný problém. Se zákazníkem jsme se domluvili na osobní schůzce, kde byly probrány požadavky a možnosti jejich řešení.

Náš technik se vydal na místo, kde by nakonec měla být stříška namontována. Zde se zákazníkem provedli zaměření, podle kterého byl následně vypracován grafický návrh. Technik Jiří na místě pořídil i fotografie domu, takže vizualizaci mohl vytvořit přesně tak, jak nakonec bude místo vypadat.

Výroba ochranné stříšky nad vchodové dveře

Stříška nad dveře byla navržena ve variantě s rovnou střechou s mírným sklonem pro odtok dešťové vody. Navržené rozměry byly

  • výška v nejvyšším bodě 299,5 cm
  • šířka stříšky 180,8 cm
  • délka stříšky 190,5 cm

Stříška byla vyrobena ze smrkových palubek o síle 19 mm, na které byla přidána ještě jedna řada dřevěných hranolů. Stojky byly vyrobeny ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm a délce 226 cm. Všechny komponenty stříšky byly vyrobeny z dokonale vysušeného smrkového dřeva, které bylo na naší truhlárně dohladka ohoblováno a nakráceno na požadované rozměry. Na lakovně byl nakonec proveden nátěr zvoleným odstínem silnovrstvé lazury Xyladecor.

Montáž dřevěné stříšky nad dveře

Před montáží byla stříška u nás na dílně připravena tak, aby práce u zákazníka byla co nejrychlejší. Kotvení do domu bylo provedeno pomocí chemické malty a závitových tyčí. Výhodou chemické kotvy je její rychlé a snadné použití, rychlé vytvrzení i její výborné vlastnosti po aplikaci.
Stojky byly do země ukotveny na zemní vruty, které se pouze jednoduše zavrtaly do země vedle chodníku. Důvod, proč byly v tomto případě zvoleny vruty je ten, že zákazník nechtěl použít betonování. Zemní vruty jsou pro tento typ staveb velice výhodné. Jejich instalace je rychlá, nenáročná a přesto dostatečně pevná.

Na přidané hranoly připevněné stříšky byly ještě položeny střešní tašky shodné s taškami střechy domu, aby vše ladilo. 

Fotografie domu s vizualizací a rozměry  navržené stříšky.
Při kotvení na chemickou kotvu se nejprve musí do zdi domu vyvrtat díry.
Do vyvrtaných děr se vpraví chemická malta a závitová tyč.
Závitové tyče připravené pro našroubování opěrného ráhna.
Kotvení stříšky na stěnu domu pomocí opěrného ráhna.
Stojky malé pergoly byly do země ukotveny vedle chodníku na zemní vruty.
Zastřešení vchodu ochrání i vstupní dveře před deštěm.
Boční pohled na chráněný vstup do domu.