Dřevěné treláže Jana použité na zaclonění terasy

Dřevěné treláže Jana použité na zaclonění terasy

Navštívila nás paní Alena s požadavkem na výrobu nějaké zástěny. Nedávno od manžela k výročí svatby dostala venkovní vířivku, kterou si umístili na terase. Ale protože mají kolem dokola spoustu sousedů, chtěla by část terasy zaclonit a vytvořit tak trochu víc soukromí. Nakonec ale upustila od plné dělící stěny a vybrala dřevěné mříže s tím, že je časem nechá porůst pnoucími rostlinami a tím ani neztratí kontakt s přírodou.

Paní Alena si vybrala dřevěnou mříž Jana vyrobenou se sbíjeným spojem latí a s velikostí oka 13 x 13 cm. Mříž je vyrobena z latí 1,5 x 3 cm a je vsazena do dřevěného rámu 4 x 4 cm. Ani povrchový nátěr jsme řešit nemuseli, protože se zákaznice z naší široké škály barev nemohla rozhodnout, kterou zvolit.

Na zaclonění terasy jsme připravili:

  • mříž Jana 90 x 180 cm - 3 kusy
  • mříž Jana 135 x 180 cm zkosená - 1 kus
  • dřevěný sloupek z hranolu 7 x 7 cm - 5 kusů

Dřevěné mříže vyrábíme z dokonale opracovaného smrkového dřeva. Jana má pevný rám a konstrukci ze sbíjených latí. S oblibou se používá jako výplň stěn v zahradních pergolách nebo altánech.

Hotové treláže Jana a dřevěné sloupky z naší truhlárny, ale bez povrchové úpravy jsme paní Aleně dovezli a na terase sestavili. Sloupky jsme kotvili do terasy na podlahový úchyt "TT" a jeden sloupek kotvili ještě do stěny domu. Vše s pomocí chemické kotvy. Mezi sloupky jsme na kovové úhelníky přidělali dřevěné mříže, které si paní Alena nechá porůst.

Mříže Jana i sloupky jsme vyrobili ze smrkového dřeva
Mříž Jana byla ke sloupkům přišroubována přes kovové úhelníky
Sloupky jsou vyrobeny ze smrkového  hranolu 7 x 7 cm
Sloupky jsme k terase kotvili na podlahový  TT úchyt
Velikost oka u zvolené mříže je 13 x 13 cm
Dřevěné treláže jsme dodali bez povrchové úpravy