Dřevěné zábradlí z balkonových prken s ozdobným frézováním

Dřevěné zábradlí z balkonových prken s ozdobným frézováním

Paní Petra se na nás obrátila s požadavkem na výměnu zábradlí. Stávající dřevěné zábradlí již přestalo být bezpečné a to chtěla zákaznice změnit.

Jednalo se o menší zábradlí na vyvýšené podestě na schodech ke vstupu do domu a klasické zábradlí k balkonu v prvním patře. K upevnění sloupků na podestě bychom mohli použít stávající kotvení, boční sloupky by pak byly kotveny do stěny domu. Stejné by to bylo i u zábradlí na balkoně.

Naše běžná balkonová prkna byla oproti stávajícím spíše subtilní, proto jsme se nakonec shodli na variantě na míru z výrazně silnějšího materiálu. To se paní Petře líbilo a dohodli jsme se na realizaci.

Po zaměření na místě technik Vítek zpracoval nabídku a po dalších drobných úpravách jsme odsouhlasený návrh předali do výroby a na lakovnu.

Výroba balkonového zábradlí ze smrkového dřeva

  • balkonová prkna o rozměrech 3,8 x 12 cm s ozdobným frézováním
  • balkonové madlo o rozměru 3,8 x 13 cm
  • plotový rýgl o rozměru 4,5 x 7,5 cm

Balkonové zábradlí bylo našimi truhláři vyrobeno a předáno na lakovnu k provedení povrchové úpravy v podobě 1 x impregnace a 2 x tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic HP v odstínu dub.

Při montáži samotné se ještě objevily další drobnosti k dořešení, které se ukázaly až po demontáži stávajícího zábradlí a nebyly zjevné. Jednalo se o úpravu kotvení po původním zábradlí. Ale i tento zádrhel se podařilo našemu montážnímu týmu vyřešit. Samotná montáž pak proběhla velice rychle a paní Petra byla velice spokojená.

Balkonové zábradlí vyrobené ze smrkových prken s bočním ozdobným frézováním
Grafické zpracování  ozdobného zábradlí ke vchodu technikem Vítkem i s rozměry pro výrobu
I prkna na zábradlí ke vchodovým dveřím má stejné ozdobné frézování jako zábradlí balkonu
Celková délka balkonového zábradlí cca 6 metrů
Pro zábradlí ke vstupu do domu bylo použito původní kování  zabetonované do podesty