Dřevěné zástěny Praktik použité místo plotu u rušné komunikace

Dřevěné zástěny Praktik použité místo plotu u rušné komunikace

Obrátila se na nás paní Jana. Již jí došla trpělivost s kolemjdoucími obyvateli rozsáhlého sídliště, kteří prochází okolo jejího pozemku k nedaleké trolejbusové zastávce. A kdyby jenom procházeli a neokouněli. Na velmi malém pozemku u bytového domu tak nemá žádné soukromí. Požádala nás o výrobu a instalaci plotových zástěn, aby si jimi zajistila alespoň trochu soukromí.

Technik Honza zaměřil místo a vypočítal, že bude třeba vyrobit dělící stěny v celkem počtu šesti kusů. Paní Jana ale požádala ještě o dřevěnou výplň vrátek a dvě zástěny navíc na přepažení pozemku od sousedů.

Dělící stěna Praktik je vyrobená z perfektně vysušeného smrkového dřeva. Samostatně frézovaná prkna o síle 19 mm jsou vsazena do masivního rámu o rozměrech 4 x 9 cm. Mezi prkny je dilatační spára 5 až 7 mm, protože vlivem vlhka nebo měnící se teploty dřevo pracuje a mohlo by dojít k poškození zástěn pokroucením nebo vyboulením. Na povrchovou úpravu jsme použili základní transparentní impregnaci a lazuru v odstínu palisandr.

Na výrobu plotu jsme vyrobili:

  • zástěny Praktik 180 x 180 cm
  • identické prkna jako do zástěn pro výplň dvířek
  • jeden dlouhý plotový sloupek
  • krátké, nástavbové plotové sloupky
  • upravená pergola Linda 1

Kotvení dlouhého sloupku mezi sousedícími pozemky jsme provedli na zavrtaný zemní vrut BAYO.S s patkou "L". Ke sloupku jsme pak úhelníky a kovovými vruty přišroubovali zástěny. Stejnými kovovými úhelníky jsme zástěnu připevnili i na stěnu domu.

Dřevěné zástěny podél komunikace jsme připevnili na železné sloupky původního plotu s tím, že na tyto sloupky jsme vyrobili ještě dřevěné nástavby. Ještě zbývalo šest samostatných prken přišroubovat na kovový rám vstupní branky a nad branku instalovali rozměrově upravenou jednoduchou pergolu Linda, kterou si paní Jana nechá porůst pnoucí růží.

Tím byla zakázka hotová a za takovým plotem bude mít paní Jana soukromí dostatek.

Zástěny Praktik vyrábíme z dokonale opracovaného smrkového dřeva
Povrchovou úpravu jsme provedli v odstínu palisandr
Dlouhý plotový sloupek jsme kotvili do zašroubovaného zemního vrutu BAYO.S s patkou L
Za takovým plotem bude mít zákaznice dostatek soukromí
Nad rámem kovové branky jsme instalovali jednoduchou pergolu Linda
Na přepažení sousedících pozemku  jsme použili dvě zástěny a jeden dlouhý plotový sloupek