Dřevěný altán v bílém provedení postavený v Karlových Varech

Dřevěný altán v bílém provedení postavený v Karlových Varech

Majitel prestižního hotelu z Karlových Varů nás oslovil s požadavkem na dodávku a montáž romantického altánu na jejich terasu. Jedním z hlavních kritérií bylo, že altán musí být v bílé barvě a s obloukovými detaily. To pro nás v podstatě není žádný problém, protože zahradní altany máme standardně v nabídce. Pro hotel jsme vybrali altán VL 45 bez podlahy v provedení exklusive.

Hlavní přednosti altánu VL 45 Exklusive

  • průměr altánu 400 cm
  • osmiboký půdorys
  • 1 vchod, 7 ks zábradlí o výšce 90 cm
  • masivní stojky v rozměru 10 x 10 cm
  • robustní šroubovaná konstrukce střechy snese velké zatížení
  • součástí dodávky je veškerý spojovací materiál

Majitelé hotelu si přáli, aby byl altánek ještě něčím zajímavější. Proto jsme na střechu klasického altánu vyrobili ještě nadstřešní věžičku. Tím se zdvihl jeho designový vzhled, altánek vypadá kouzelně a na terase hotelu působí impozantně. Celý altán jsme třikrát natřeli bílou barvou Xyladecor Oversol, protože u tohoto altánku nebylo cílem, aby zde prosvítalo dřevo, ale aby barva byla téměř krycí a vytvořila tak krásně bílý hedvábný povrch.

Montáž proběhla na vydlážděnou hotelovou terasu velice jednoduše a rychle, protože altán je z výroby přichystaný jako stavebnice. To znamená, že se vlastně postaví 8 základních stojek, které jsou mezi sebou propojeny spodním zábradlím. Je to prvek, který se také dodává v kompletu. To znamená, že se jednotlivé boky zábradlí šroubují do předem připravených otvorů ve stojkách altánu. Na horní část konstrukce se přišroubují připravené krokve do kterých se vkládají hotové střešní panely. Střešní panely jsou vyrobeny standardně ze smrkových palubek o síle 19 mm. Celá střecha je pokryta asfaltovým šindelem v tabulovém provedení a černé barvě. Stejným způsobem jako spodní zábradlí se po obvodu pod střechu montuje i horní zábradlíčko, které je nízké a dekorativní. 

Altánek jsme kotvili velmi decentně a sice ve spodní části stojek jsme přidávali jednoduchý úhelník, kterým jsme propojili stojky altánu s dlažbou terasy.

Dodavatel si pak do altánu instaloval vlastní osvětlení a dvě lavičky. 

Do fotogalerie jsou přidány i fotky z výroby v naší truhlárně.

Osmiboký altán s jedním vchodem má v průměru 4 metry
Na střechu klasického altánu byla posazena ještě jedna malá stříška
Na pokrytí střešního záklopu byl použit černý asfaltový šindel v tabulovém provedení
Detail propojení horního nízkého zábradlí se stojinou
Střešní panely spojené do středového prvku
Kotvení lázeňského altánu jsme provedli přes kovové úhelníky
Pro posezení a odpočinek byly do altánu přidány dvě lavičky
Celý altán jsme třikrát natřeli bílou barvou Xyladecor Oversol, protože u tohoto altánku nebylo cílem, aby zde prosvítalo dřevo, ale aby barva byla téměř krycí a vytvořila tak krásně bílý hedvábný povrch
Majitelé hotelu si do altán sami instalovali diodové osvětlení
Grafický nákres  dřevěného altánu
Detail spojení střešních krokví se středovým dílem
Detail spojení dolního zábradlí se stojinou altánu
Detail propojení horních dílů altánu
Předpřipravené panely střešního záklopu
Předmontovaný altán na naší truhlárně