Dřevěný domek bez povrchové úpravy pro sportovní náčiní

Dřevěný domek bez povrchové úpravy pro sportovní náčiní

Pan Pavel se na nás obrátil s požadavkem na menší dřevěný zahradní domek. Po přestěhování se do domku po rodičích potřebuje někam uklidit sportovní náčiní a kola. Původně uvažoval, že pořídí přístřešek na kolo, ale kam potom s ostatními věcmi jako jsou koloběžky, dětská trampolína nebo paddleboardy?

Do garáže tyto věci ukládat nechce, protože by mohlo dojít k poškození zaparkovaného auta. Technik Honza navrhl zahradní domek o půdorysu 3 x 3 m, což je pro uskladnění sportovního náčiní dostačující.

Vnitřek domečku prosvětluje jedno okno o rozměrech 68 x 59 cm zasklené akrylovým zasklením, které se ovšem nedá otvírat. Dveře do domečku jsou jednokřídlé o velikosti 81 x 161 cm a jsou také zasklené akrylátem.

Technické parametry domku na sportovní náčiní:

  • podkladový impregnovaný hranol
  • smrkové palubky na stěny a podlahu o síle 19mm
  • smrkové palubky na střešní záklop o síle 15 mm
  • sedlová střecha pokryta asfaltovou lepenkou
  • bez povrchové úpravy


Po odsouhlasení nabídky a uhrazení zálohové faktury jsme zahradní domek na sportovní náčiní objednali u dodavatele. Stěny domku a podlaha jsou ze smrkových palubek o síle 19 mm a střešní záklop z palubek o síle 15 mm. Po dodání domku jsme mohli hned zahájit jeho montáž. Zákazník chtěl domeček bez povrchové úpravy a tím nám práce na lakovně odpadly.

Stavba kůlny na sportovní náčiní proběhla na vybetonovanou plochu na konci zahrady. Nerovnosti plochy jsme dorovnali pomocí obvodových impregnovaných hranolů a jejich podložením. Základ musí být vyrovnaný do roviny a do vodováhy, aby nedošlo ke zkřížení obvodových stěn. Stěny domku vyrobené ze smrkových palubek jsou klasicky roubené. Na sedlovou střechu jsme položili asfaltový šindel IKO s kontaktní tkaninou. Vyrovnání teploty a vzdušné vlhkosti uvnitř domku zajišťuje dvojice namontovaných větracích mřížek.

Zákazník je s dřevěným domečkem velice spokojený, splnil jeho očekávání.

Domeček jsme dodali včetně dřevěné podlahy a dvou ventilačních mřížek
Stěny domečku jsme stavěli na dřevěný podkladový rošt
Střechu domečku jsme pokryli černou asfaltovou lepenkou
Dřevěné dveře a malé okno mají akrylátovou výplň
Přední i zadní strana sedlové střechy domečku je ukončena dřevěnou  lištou
Domeček jsme zákazníkovi dodávali v základním provedení bez povrchové úpravy