Dřevěný domek na nářadí Jörgen s bočním přístřeškem na dřevo

Dřevěný domek na  nářadí Jörgen s bočním přístřeškem na dřevo

Pan Petr se na nás obrátil s požadavkem na zahradní domek na nářadí s bočním přístřeškem pro uskladnění dřeva. Plochu pod stavbu má již přichystanou z barevných kostek zámkové dlažby.

Takový produkt na webových stránkách nemáme, ale není nic jednoduššího než zkombinovat dva samostatné dřevěné prvky a udělat z nich jednu krásnou stavbu.
Zahradní domek na nářadí jsme rozměrově vybírali tak, aby se vešel na již připravenou plochu a domek Jörgen byl tím pravým. Boční přístřešek na dřevo bude tvořit dvě dřevěné mříže s okem nakoso vsazených do pevného rámu, dřevěné podlahy a dřevěné střechy z přes sebe přesazených prken.

Technické parametry domku Jörgen

  • hladce hoblované smrkové dřevo
  • síla stěny 28 mm
  • dvoukřídlé, částečně prosklené dveře
  • pultová střecha s dřevěným záklopem

Tento zahradní domek dodáváme v základním provedení bez povrchové úpravy. A protože si zákazník ještě k domku přiobjednal základový rám, podlahu, na střešní záklop asfaltový šindel v černé barvě, dvě odvětrávací mřížky a okapový set, doporučili jsme mu ještě povrchovou úpravu v podobě Impranal Profi Zlatý dub. Stejnou barvou bude ošetřen i přístřešek na dřevo. Tato povrchová úprava ochrání dřevo před hnilobou a plísní a značně prodlouží jeho životnost.

Stavba domku proběhla velice rychle. Na připravený podklad naši kolegové smontovali základový rám pod domek i přístřešek z impregnovaných, smrkových hranolů. Celé stěny domku se montují z jednotlivých prken do kterých jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou smontovány za chvíli. Stavba střechy probíhá ve stejném duchu, opět se jedná jen o jednoduché zapasování jednotlivých střešních palubek do připravených zámků. Zároveň jsme provedli zakrácení zadního střešního přesahu z důvodu montáže okapového systému.

Pultová střecha má ze tří stran dřevěné olemování a v zadní části jsme na domek instalovali okapový set. K levé straně domku jsme postavili přístřešek na dřevo a zakázka byla předána spokojenému zákazníkovi.

Zahradní domek s pultovou střechou je vyroben  z hladce hoblovaného smrkového dřeva, síla stěny je 28 mm
K dřevěnému domku jsme z boku instalovali přístřešek na dřevo
Vnitřní stěny domku byly ošetřeny stejným nátěrem v odstínu Zlatý dub