Dřevěný přístřešek s posuvnými dveřmi pro kola a popelnici

Dřevěný přístřešek s posuvnými dveřmi pro kola a popelnici

Na přání našeho známého zákazníka, který bojoval s malým prostorem na své předzahrádce u bytového domu, jsme realizovali uzamykatelný přístřešek s posuvnými dveřmi. Základním požadavkem bylo, aby se do prostoru 5,7 x 1,2 metru vešly nejen jízdní kola, ale i běžné zahradní pomůcky. Vedle posuvných dveří navíc měl zákazník požadavek, aby střešní přesah kryl také kontejner pro smíšený odpad tj. 240 litrovou popelnici.

Přístřešek na kola jsme navrhli s plnými posuvnými dveřmi, které byly podmínkou, aby se jízdní kola daly spolehlivě do přístřešku zavěsit. Přístřešek je vyrobený z vysušeného smrkového masivu.

Na výrobu dřevěného přístřešku jsme použili 

  • subtilní konstrukce ze smrkových hranolů 4,5 x 7 cm
  • opláštění přístřešku smrkovou palubkou 19 mm
  • posuvné dveře z dřevěných zástěn Modern v atypickém rozměru
  • hranatý plastový okap

Povrchová úprava na celý přístřešek byla provedena tmavým palisandrovým odstínem matné barvy Xyladecor classic.

Montáž dřevěného přístřešku s posuvnými dveřmi byla provedena u zákazníka na stávající zámkovou dlažbu. Montážní tým postavil subtilní konstrukci z hranolků 4,5 x 7 cm, kterou opláštili smrkovou palubkou o síle 19 mm. V přední části je dovedně zakrytá dvojkolej pro posuvné dveře. Dveře jsou 190 cm vysoké a dva metry široké a tvoří je atypické zástěny Modern, které se dají vyrobit dle přání zákazníka v jakémkoliv rozměru. V tomto případě k účelu posuvných dveří je rám 4 x 9 cm nutností, protože bylo potřeba zadlabat cylindrický zámek s FAB vložkou, aby byl přístřešek uzamykatelný. K vedení dveří slouží silonové rolny. Tyto vodítka jsou zavrtané jak v zámkové dlažbě tak také na dřevěné konstrukci. Posuvné dveře jsou zavěšené a ukryté v horní dvojkoleji.

Horní zakončení je s přesahy a palubkový záklop má finální asfaltovou krytinu v podobě hnědého asfaltového šablonového šindele. Oplechování na boku k domu je po celé hloubce 1,2m. V zadní části je střecha doplněna plastovým hranatým okapem.

Jedna část uzamykatelného prostoru bude využit pro kola, druhá část na uložení zahradních pomůcek
Oboje posuvné dveře byly doplněny cylindrickým zámkem s FAB vložkou, aby se kola daly zamykat
Přístřešek na kola je vyrobený z dokonale vysušeného smrkového masivu
Opláštění stěn přístřešku jsme provedli smrkovými palubkami o síle 19 mm
Podlahu přístřešku bude tvořit původní zámková dlažba
Silonové rolny  přidělané do zámkové dlažby slouží pro vedení posuvných dveří
V zadní části je střecha zakončena hranatým plastovým okapem