Dřevěný zahradní domek natřený silnovrstvou lazurou

Dřevěný zahradní domek natřený silnovrstvou lazurou

Oslovil nás pan Oldřich s požadavkem na menší zahradní domek. Po nastěhování do nové řadové zástavby potřebuje někam uskladnit sekačku, kolečko a různé zahradní nářadí. Do garáže tyto věci dávat nechce, protože by mohlo dojít k poškození zaparkovaného auta. Technik Vítek mu navrhl zahradní domek o půdorysu 3 x 3 m, což pro uskladnění nářadí je dostačující. 

Vnitřek domečku prosvětluje jedno pevné okno o rozměru 68 x 59 cm zasklené akrylovým zasklením. Dveře do domečku jsou jednokřídlé o velikosti 81 x 161 cm a jsou též zasklené akrylátem. 

Dřevěný zahradní domek na nářadí

  • podkladový impregnovaný hranol
  • smrkové palubky, síla stěny 19mm
  • sedlová střecha pokryta asfaltovým šindelem
  • doplněny dvě větrací mřížky
  • povrchová úprava 

Po odsouhlasení nabídky a uhrazení zálohové faktury jsme zahradní domek na nářadí předali do výroby. Na stěny domku jsme použili smrkové palubky o síle 19 mm a na střešní záklop palubky o síle 15 mm. Připravené dřevo jsme na lakovně ošetřili nejprve impregnací, poté silnovrstvou lazurou vybranou zákazníkem. 

Stavba proběhla na zámkovou dlažbu, jejíž podklad bohužel nebyl správně připravený a dlažba byla položena křivě. Tyto nerovnosti jsme dorovnali pomocí obvodových impregnovaných hranolů a jejich podložením. Základ musí být vyrovnaný do roviny a do vodováhy, aby nedocházelo ke zkřížení obvodových stěn. Stěny vyrobené ze smrkových palubek jsou klasicky roubené. Na sedlové střeše je položený asfaltový šindel IKO s kontaktní tkaninou. Vyrovnání teploty a vzdušné vlhkosti uvnitř domku zajišťuje dvojice namontovaných větracích mřížek. Domeček je bez dřevěné podlahy.

Montovaný zahradní domek jsme stavěli na zámkovou dlažbu
Nerovnost podkladu jsme dorovnali pomocí obvodových hranolů
Zámková dlažba byla provedena nekvalitně , vše jsme museli dorovnávat
Odvětrávání domečku bylo zajištěno  dvojicí větracích mřížek
Na střechu jsme položili asfaltový šindel a přední a zadní část sedlové střechy jsme zakončili dřevěným olištováním
Na střešní záklop jsme použili smrkové palubky  o síle 15 mm