Dvě dětská hřiště propojená lávkou a doplněná houpačkami

Dvě dětská hřiště propojená lávkou a doplněná houpačkami

V nedaleké obci se domluvili rodiče a vytvořili společenství vlastníků domů řadové zástavby. Toto společenství odkoupilo část volného a nevyužitého pozemku, který bezprostředně sousedí s jejich zahradami s tím, že na ploše nechají pro děti vybudovat dětské hřiště. Děti z nově osídlené části to do školky mají poměrně daleko a nikde v okolí není žádná hrací plocha. Po zapsání pozemku do katastru se na nás rodiče obrátili a požádali o návrh dětského hřiště za rozumnou cenu.

Technik Jirka vytvořil návrh dvou hracích věží mezi sebou propojených lanovou lávkou a doplněných o houpačkový modul pro dva houpačkové sedáky. Ke každé věži bude připojena plastová skluzavka dlouhá 265 cm s nástupní výškou 150 cm. Její barvu si rodiče určí sami.

S návrhem byli rodiče spokojeni a mohlo se začít s výrobou. Na výrobu hřiště jsme použili tlakově impregnované, smrkové dřevo. Tlaková impregnace ochrání dřevo před plísní a hnilobou a zabarví ho do lehce zelena. Takto ošetřené dřevo již není třeba po dobu dalších tří let nijak natírat.

Hrací sestava byla složena:

  • dětská věž Villa
  • dětská věž Cottage
  • houpačkový modul pro dvě sedátka
  • lanová lávka
  • dvě skluzavky - modrá a zelená

Montáž hřiště jsme provedli na tzv. zemní vruty BAYO.S s patkou "L", které jsme do podloží instalovali pomocí montážního klíče. Podmínkou byla dostatečně únosná zemina (ideálně jíl). Zároveň pak zemina musela být bez příměsi kamene alespoň do hloubky 60 cm po odkopání základu dopadové plochy. Hřiště není určeno pro veřejné prostranství, má certifikát pouze ČSN EN 71 pro soukromé účely, ale přesto musí být řešena bezpečná dopadová plocha. Plochu jsme vyložili netkanou textilií a kačírek byl do základu navezen až po dokončené montáži hřiště.

Jedna dětská věž má dřevěnou střížku a druhá střížku z nepromokavé tkaniny
Kotvení celého hracího komplexu jsme provedli na zemní vruty BAYO.S s patkou L
Smrkové dřevo použité na výrobu dětského hřiště je tlakově impregnováno
K oběma skluzavkám lze připojit hadici s vodou Obě s
Dopadová plocha pod hracím hřištěm bude doplněna drobným kačírkem
Vruty obou skluzavek jsme do podkladu zabetonovali.