Hřiště pro děti postavené mezi bytovými domy

Hřiště pro děti postavené mezi bytovými domy

Zástupci jedné městské části nás požádali o pomoc s vybudováním dětského hřiště. Hřiště by chtěli umístit mezi obytné domy pro děti, které ještě nechodí do školky, ale také si někde potřebují hrát. A hlavně, když si děti spolu hrají, je to určitý relax pro jejich rodiče.

A co by na takovém hřišti nemělo chybět? Rozhodně by tam neměla chybět houpačka a skluzavka nebo pískoviště. Protože plocha pro hřiště byla dostatečně velká, vešlo se se na ní dostatek herních prvků.

Sestava pro veřejné dětské hřiště:

  • herní věž Kvido včetně skluzavky - bezpečná zóna 790 x 450 cm
  • houpačka Hanka - bezpečná zóna 650 x 800 cm
  • tři hrazdy - bezpečná zóna 600 x 300 cm
  • dvoumístná kyvadlová houpačka - bezpečná zóna 300 x 700 cm

Protože se jedná o hřiště veřejné musí mít certifikát dle ČSN EN 1176 a spolu s herními prvky, po dokončení montáže bude dodána i provozní kniha s návodem na údržbu, plánem kontrol a návrhem provozního řádu.

Dřevo herních prvků jsme ošetřili ekologickým lazurovacím nátěrem v medové barvě. Dřevěné hranoly jsme osadili na pozinkované patky, které zajišťují ochranu dřeva před vlhkostí a následnou hnilobou. Montáž herních prvků standardně probíhala uvnitř odkopaného základu pro dopadovou plochu. Nejprve jsme pozinkované patky zabetonovali a po vytvrdnutí betonu dokončili zbývající montáž. Po montáži hřiště si základ objednatel vysypal příslušným kačírkem. Ještě před vysypáním základu jsme doporučili prostor vystlat geotextilií proti prorůstání trávy.

Dodatečně si zástupci objednali ještě velké pískoviště 3 x 3 m s lavičkami a krytem, ale to budeme muset nejprve vyrobit :-))

Dvoumístná houpačka Hanka s kovovým břevnem
Sestava Kvido s lezecí stěnou a skluzavkou
Všechny prvky dětského hřiště jsou kotveny na pozinkované patky
Pozinkované patky zajišťují ochranu dřeva před vlhkostí a následnou hnilobou
Do betonu byly zality i kovové patky skluzavky
Detail kotvení všech sloupků sestavy Kvido na zemní vruty BAYO.S
Po vytvrzení betonu si investor dořeší dopadovou plochu
Bezpečné kotvení musí mít i hrazdy a kyvadlová houpačka