Instalace chodníku z impregnované borovice na chalupě u lesa

Instalace chodníku z impregnované borovice na chalupě u lesa

Pan Jan u nás objednal dřevěný chodník k jeho chalupě. Navštívil nás s tím,  že po cca 15 –ti letech je potřeba jeho stávající dřevěný chodník vyměnit.

Nechtěl ale k chalupě u lesa dávat nějaký odolnější materiál typu bankiraje nebo masaranduby, protože tato prkna z exotických dřevin se pohybují i v jiné cenové kategorii než jakou si on jako důchodce může dovolit.

Chtěl buď modřín nebo borovici, které jsou pro něho cenově dostupné. Nakonec si vybral borovici, protože ta je v nabídce již impregnovaná a to hloubkovou hnědou impregnační látkou. Není tak potřeba již žádný další nátěr. Nám je v podstatě jedno jestli se má montovat zahradní chodník nebo venkovní podlaha, s obojím si dovedeme poradit.

Co jsme na výrobu dřevěného chodníku použili? 

  • prkna z impregnované borovice o síle 27 mm
  • podkladní hranol z exotického dřeva
  • nerezové vruty na venkovní podlahy

Protože jsme dostali již přesné rozměry, mohli jsme si chodník předmontovat u nás. Na míru nařezaná podlahová prkna jsme sestavili do několika dílů, které jsme na místě u zákazníka sesadili. Montáž tak proběhla velice rychle. Jako podkladní hranol pod podlahu jsem použili latě z exotického dřeva, kterým venkovní vlhkost tolik nevadí. Impregnovaná prkna jsou silná 27 mm a široká 140 mm. Ty jsme k podložním latím šroubovali nerezovými vruty vhodnými k použití do venkovních podlah.

Některá krajní prkna musela být upravena do šikminy
Pro podkladní hranol pod podlahu jsem použili latě z exotického dřeva
Prkna s hranoly jsou sešroubovány nerezovými vruty pro venkovní použití
Olištování krajního prkna u betonového chodníku
Dřevěný chodník z impregnované borovice vydrží desítky let
Borová prkna byla povrchově ošetřena  hloubkovou hnědou impregnační látkou