Instalace dřevěných houpaček a skluzavek pro mateřskou školku

Instalace dřevěných houpaček a skluzavek pro mateřskou školku

Zástupci nedaleké mateřské školky nás požádali o vybavení dětského hřiště. Na pozemku jim již několik let stojí dřevěná hrací věž se skluzavkou, několik altánků s lavičkami a dvě pískoviště s plachtami. Ale co dětem chybí nejvíc? Přece houpačky :-))) A protože je zahrada poměrně prostorná, z katalogu vybrali herní sestavu Petr se skluzavkou a objednali rovnou čtyři kousky.

Herní sestavy jsou certifikovány jako hračky do veřejných prostor dle ČSN 1176, jsou určeny do veřejných prostor, do základních nebo mateřských škol, k hotelům, penziónům, do parků nebo ke koupalištím. Samozřejmě je možné sestavu pořídit a umístit i do soukromé zahrady.

Součástí dodávky pro herní prvek Petr je:

Herní prvek Petr je malá herní sestava vyrobená z masivního smrkového dřeva ošetřeného lazurovacím nátěrem v medové barvě. Ten dřevo ochrání před vlhkem, plísněmi a škůdci a udrží ho v co nejzachovalejším stavu. Stojky mají čtvercový průřez o rozměru 9 x 9 cm a jsou kotveny na zemní vruty Bayo.S s patkou U. Sestava má rozměry 400 x 570 cm a bezpečnostní prostor musí být dvojnásobný. Tedy 800 x 970 cm.

Dopadová plocha pod takový herní prvek není součástí dodávky a řeší si ji sám dodavatel, ale musí být bezpečná. Nejlepším řešením je písek, kačírek, drcená kůra nebo dopadové dlaždice.

Montáž provedená našimi školenými montéry proběhla velice rychle a zástupci školky, ale hlavně děti byli moc spokojeni.

Součástí sestavy je pevná laminátová skluzavka a houpačka
Ke kotvení všech sestav k podkladu jsme použili zemní vruty Bayo.S
Houpací sedátko je z důvodu bezpečnosti zavěšeno na pevných řetízcích
Na stojky sestavy bylo použito masivní smrkové dřevo o průřezu 9 x 9 cm
Všechny herní sestavy jsou certifikovány jako hračky do veřejných prostor dle ČSN 1176
Všechny čtyři sestavy byly ošetřeny nátěrem v medové barvě
Dopadová plocha pod sestavu byla řešena drobným kačírkem