Jednoduché balkonové zábradlí pro balkon a lodžii

Jednoduché balkonové zábradlí pro balkon a lodžii

Představujeme vám elegantní a zároveň robustní balkonové zábradlí, které dokonale doplní váš domov. Naše zakázková výroba se zaměřuje na každý detail, aby vám přinesla bezpečnost a styl. Pro pana Jana jsme vyrobili a nainstalovali dvoje balkonové zábradlí. Jedno zábradlí na klasický balkon, zábradlí druhé ke kryté lodžii.

Materiál na balkonové zábradlí ze kterého vyrábíme, pečlivě vybíráme

Naše zábradlí vyrábíme z masivního smrkového dřeva, které je vysušeno na 13 % vlhkosti. Používáme pouze kvalitní dřevo bez viditelných vad, přičemž jsou povoleny jen malé zarostlé suky do velikosti dvou centimetrů. Takto ošetřené dřevo zaručuje dlouhou životnost a krásný vzhled.

Balkonové prvky na výrobu zábradlí:

  • balkonové sloupky - 9 x 9 cm, 12 x 12 cm
  • balkonové zástěny - výška 93 cm
  • balkonové madlo - 13,5 x 4,5 cm
  • pomocná lať - 4,5 x 7,5 cm

Balkonové zábradlí ke kryté lodžii

Pro velký balkon jsme použili robustní balkonové sloupky o rozměrech 12x12 cm (KVH), které elegantně kryjí kovovou konstrukci zábradlí. Tato konstrukce je obložena BIO deskou a upevněna do 5 cm silného polystyrenu. Vše je natřeno do jednotného odstínu, aby zábradlí ladilo s okolím.

Balkonové zábradlí pro menší balkon

Pro menší balkon jsme vybrali sloupky o rozměrech 9x9 cm, které rovněž kryjí kovovou konstrukci zábradlí. Sloupky jsou dole zakončeny špicí pod tupým úhlem pro lepší odtok vody a estetický vzhled. Vnitřní strana je dokončena záklopem zafrézované žárově zinkované konstrukce.

Kotvící prvky balkonového zábradlí

Kovová konstrukce ve tvaru "L" je vyplněna 5 cm silným polystyrenem na absidách a 3 cm na ostatních stranách. Pro maximální stabilitu jsou kotvy vypodloženy 10 mm, aby se obložení nedotýkalo oplechování, které je umístěno 30 mm od zateplené fasády. Patky jsou precizně obřezány a zakrytovány ozdobným prknem o šíři 19 cm. Každý krajní sloupek je bezpečně ukotven pomocí závitové tyče do bočního zdiva přes zateplenou fasádu na chemickou kotvu. 

Výplně zábradlí tvoří dřevěná zástěna v rámu o rozměrech 4x9 cm, většinou s dřevěnou výplní prken na koso, pouze dvě zástěny mají výplň směřovanou na střed. Všechny zástěny mají výšku 93 cm a jejich šířka je přesně přizpůsobena mezi sloupky. Tyto zástěny jsou ke sloupkům pevně připevněny kovovými úhelníky. Dřevěná madla v šířce 13,5 cm jsou napojena tak, aby na sebe plynule navazovala. Zástěny dosahují k hornímu madlu a spolu s diletační mezerou a sílou madla (4,5 cm) tvoří celkovou výšku zábradlí 100 cm.

Celé balkonové zábradlí je ošetřeno lazurou Offenporig v odstínu teak. Tato lazura poskytuje vysokou ochranu proti UV záření a dodává zábradlí hedvábný lesk, který zvýrazňuje krásu dřeva.

Chcete nové balkonové zábradlí, které bude bezpečné a krásné? Kontaktujte nás a my vám vytvoříme zábradlí na míru, které dokonale zapadne do vašeho domova a splní všechny vaše představy.

Balkonové sloupky u zábradlí k lodžii jsme vyrobili ze smrkových hranolů 12 x 12 cm
Výška zástěn byla 93 cm a spolu s diletační spárou a madlem je celková výška zábradlí 100 cm
Povrchová úprava celého celého balkonového zábradlí byla provedena lazurou v  odstínu teak
Detail kovové konstrukce kotvené z boku balkonu
Rohy zábradlí byly doplněny ozdobným prknem širokým 19 cm
Kovová nosná konstrukce pro zábradlí byla ukryta do robustních sloupků
Střední díl zástěny má směřování prken na střed
Balkonové zástěny jsme ke sloupkům připevnili pomocí kovových úhelníků
Krajní sloupky balkonového zábradlí jsme do zdi kotvili na chemickou kotvu a závitovou tyč