Kotec pro psa s bočním přístavkem na levé straně

Kotec pro psa s bočním přístavkem na levé straně

Pan Standa si u nás objednal kotec pro psa s bočním přístavkem i s montáží. Boční přístavek je vhodný pro krmení popřípadě na uklizení zahradního nářadí. Ideálním podložím pod kotec je betonová deska nebo zámková dlažba.

U pana Standy jsme zmíněný kotec montovali pouze na zpevněném štěrkovém podloží doplněném dlaždicemi vsunutými pod nožičky podlahového rámu. Kotec není třeba k podkladu nijak jinak kotvit, protože sám o sobě je dostatečně těžký.

Materiál použitý na výrobu psího kotce s přístavkem:

  • kovové pozinkované profily - rám
  • smrkové palubky 19 mm silné - výplň stěn
  • síť z pozinkované oceli - čelní strana kotce
  • cementotřískové desky - podlaha
  • trapézový plech - střecha

Dřevěný kotec pro psa který si zákazník vybral je vysoký 230 cm a jeho rozměry jsou 3 x 2 metry. Ke kotci přísluší ještě boční přístavek o stejné výšce, ale rozměr je pouze 2 x 2 metry.
Rám psího kotce je vyrobený z kovových pozinkovaných profilů a zadní strana a strany boční jsou plné, vyplněné 19 mm silnými smrkovými palubkami. Palubky jsme ještě před montáží ošetřili bezbarvou impregnací. Čelní strana kotce je vyrobena ze sítě z pozinkované oceli s velikostí oka 5 x 5 cm.

Dveře do kotce jsou též z pletiva, ale přístavek má dveře plné. Oboje dveře se otevírají dovnitř a mají zavírání na kovovou zástrč, kterou lze ještě doplnit o visací zámek.

Po sestavení základní konstrukce kotce naši montážníci vsunuli do podlahového rámu cementotřískové desky jako podlahu. Tyto desky používáme pro jejich vysokou trvanlivost a snadnou údržbu.

Nakonec jsme klasickými vruty přišroubovali ke kotci pro psa střechu. Střecha je vyrobena z trapézového pozinkovaného plechu. Je potřeba, aby se jednotlivé díly plechů překrývaly a nedocházelo k zatékání dešťové vody do vnitřku kotce pro psa.

Kotec jsme doplnili zateplenou psí boudou, kterou je nutné sestavovat uvnitř. Dveře do kotce jsou úzké a bouda pro psa sestavená venku by jimi neprošla.
Zákazník byl velice spokojen a dle fotodokumentace i jeho pes :-))

Čelní strana kotce je vyrobena ze sítě z pozinkované oceli
Kotec pro psa jsme montovali na zpevněném štěrkovém podloží
Zadní a boční stěny vyplněny hoblovanými smrkovými palubkami o síle 19 mm a ošetřených bezbarvou impregnací
Robustní konstrukce psího kotce  je vyrobena z kovových pozinkovaných profilů
Podlahu kotce i přístavku tvoří cementotřískové desky  CETRIS o síle 14 mm
Dveře do přístavku i do kotce se otevírají směrem dovnitř a jsou jištěny kovovou zástrčkou
Boční přístavek na krmivo jsme na přání zákazníka montovali na levé straně
Nakonec jsme v hotovém kotci smontovali ještě zateplenou psí boudu