Montáž a certifikace dětského hřiště namíru

Montáž a certifikace dětského hřiště namíru

Protože jsme firma, která vyrábí dětská hřiště na zahradu, ale i certifikovaná dětská hřiště, obrátila se na nás mateřská škola s tím, že si vybrala námi standardně nabízenou herní věž, kterou by ale potřebovala částečně upravit. Věž by měla stát u svahu a vstup do věže standardně z jedné strany pomocí lanové sítě a z druhé strany po lezecí stěně s kameny by chtěli rozšířit ještě o jeden vstup po můstku. Zástupci školky s naším technikem probrali požadavek a protože bezpečnost dětí při hraní na dětských hřištích je ten nejdůležitější parametr, při provádění jakýchkoliv úprav dětského hřiště, musí být každá změna opatřen certifikátem vydaným nezávislou autorizovanou institucí. 

Postup při návrhu dětského hřiště pro mateřskou školku

  • mateřská škola si vybrala standardně nabízenou herní věž a s naším technikem probrala požadavek na její úpravu
  • technik zpracoval požadavky od zákazníka a na základě zkušeností navrhl vhodné rozšíření dětského hřiště, aby bylo maximálně bezpečné a mohlo být úspěšně certifikováno
  • po vypracování grafického návrhu a konzultaci s kolegy byl tento návrh přednesen zákazníkovi, který s ním souhlasil a mohlo se tak začít s výrobou rozšířeného hřiště 

Výroba a montáž dětského hřiště do mateřské školky

Dětská herní věž Hy-Land Q2 byla vyrobena z impregnovaného smrkového dřeva. Stojky použité na konstrukci této věže mají čtvercový průřez 9 x 9 cm, zastřešení věže je vytvořeno z masivních smrkových palubek o síle 19 mm. Na tyto palubky byl navíc položen asfaltový šindel v červené barvě a obdélníkovém provedení. Tím byla dosažena absolutní nepropustnost střechy při dešti. Z věže vede dolů velmi pevná polyethylenová skluzavka o délce 3 metry s jednou vlnou.

Vchod na věž je standardně ze dvou stran po lanové síti nebo lezecké stěně. V rámci této zakázky byl vytvořen ještě jeden vchod z poslední volné strany věže. Ten byl vytvořen z betonových schodů, které byly obloženy smrkovým dřevem, a pevným dřevěným můstkem se zábradlím.
Všechny dřevěné prvky celé herní sestavy byly vyrobeny z tlakově impregnovaného dřeva. Navíc byla u nás na lakovně provedena povrchová úprava lazurou Impranal.

Pro lepší a hlavně bezpečnější stabilitu se věž do terénu kotví pomocí kovových, pozinkovaných kotev, které jsou součástí dodávky. Jako dopadová plocha pod herní věž byl doporučen buď udržovaný trávník nebo kačírkový zásyp. Zákazník zvolil druhou variantu v podobě kačírku. Proto se plocha kolem a pod věží odbagrovala do hloubky 30ti cm a zavezla požadovanými kamínky.

Po dokončení stavby byla na místo povolána autorizovaná osoba, která provedla certifikaci herního prvku. Jeho používání ve veřejném prostoru je tedy naprosto bezpečné.

Výroba a montáž dětské věže na ozvláštnění zahrady mateřské školky
Cestu na věž z jedné strany umožňuje lanová síť.
Ze strany druhé děti na věž vylezou po lezecí stěně s kameny
Do herní věže bude vybudována ještě jedna cesta navíc.
Betonové schodiště bude obložené dřevem.
Pro propojení dřevěných schůdků s věží  byl postaven dřevěný most.
Obložené schodiště s bezpečným dřevěným zábradlím.
Schůdky pro přístup do věže vybudované ve svahu jsou kolem dokola opláštěny palubkami.
Propojení věže se schody pomocí můstku.
Ke každé dětské věži patří bezpečná skluzavka.
Odklizení části zeminy pro dopadovou plochu.
Zemina byla odklizena do hloubky 30ti centimetrů.
Prostor pod věží upraven a vysypán kačírkem
Z důvodu bezpečnosti jsou vystouplé šrouby překryty plastovou krytkou.
Detail napojení můstku na obložené schůdky.