Montáž balkonového zábradlí k zápraží a schodům do zahrady

Montáž balkonového zábradlí k zápraží a schodům do zahrady

Zákazník pan Mirek nás požádal o výrobu a montáž krátkého dřevěného zábradlí ke své zrekonstruované chalupě. Zábradlí by chtěl instalovat venku na zápraží a podél čtyř schodů vedoucích do zahrady. Po přeměření prostoru, technik vyhotovil předlohu se kterou pan Mirek moc spokojený nebyl. Navržené balkonové zábradlí z bavorských sloupků se mu k chalupě zdálo moc zdobné. S druhým předloženým návrhem zábradlí jsme byli již úspěšnější.

Návrh na venkovní balkonové zábradlí

  • balkonová prkna č. 1
  • podpěrné sloupky 14 x14 cm
  • pomocné latě
  • masivní madlo

Balkonové prkno číslo 1 je vyrobeno z dobře vysušeného smrkového dřeva a ozdobně frázováno ze dvou stran. Dále byly nachystány čtyři masivní sloupky a balkonové madlo. Dřevěné sloupky jsme vyrobili z masivních lepených hranolů 14x14cm. Rohový sloupek jsme ještě zesílili, abychom mohli vyrobili rohové spojení. S nachystanými a povrchově ošetřenými díly balkonového zábradlí se vypravil montážní tým k zákazníkovi. 

Balkonová prkna jsme namontovali na standartní pomocné latě a zábradlí zakončili masivním madlem z lepeného masivu silného 6cm a širokého 16cm. Na zadní stranu jedné části zábradlí jsme ještě přimontovali jednoduchou dřevěnou polici, kam si zákazník odloží svoje oblíbené pití. Celé zábradlí je ukotvené do již předem nainstalovaných "Y" patek.

Jeden nátěr jsme provedli barvou karbolka v jedné vrstvě. Další nátěry si již zákazník bude dělat sám. 

Dřevěné zábradlí bylo natřeno barvou karbolka
Podpěrný sloupek byl v rohu zesílen aby udržel obě strany zábradlí
Dřevěné zábradlí k zápraží jsme vyrobili z dobře vysušeného smrkového dřeva
Zábradlí jsme zakončili masivním madlem
K vnitřní stěně zábradlí bylo přidáno Z nitřní strany z
Do jednoho dílu zábradlí na zápraží jsme přidali dřevěnou poličku na odložení hrnku s kávou