Montáž částečně zastřešené zahradní pergoly na vyvýšené terase

Montáž částečně zastřešené zahradní pergoly na vyvýšené terase

Oslovila nás paní Irena s přáním realizace částečně zastřešené pergoly na zvýšené terase. S technikem Janem si domluvila termín pro zaměření prostoru a dořešení dalších požadavků. Jan na místě zjistil, že nosná zeď zahradního domku pro opěrné ráhno pergoly je z pórobetonu.

Bylo nutné se také vypořádat se stávajícím okapovým svodem. Přáním zákaznice bylo ho zachovat, proto chce mít na pergole pouze částečné zastřešení.

Zahradní pergola byla vyrobena

  • opěrné ráhno - hranol KVH 6 x 14 cm
  • pergolová stojka - hranol 9 x 9 cm
  • nosné ráhno - hranol 6 x 14 cm
  • ráhno - hranol 4,5 x 9 cm

Pergolu vyrobili naši truhláři z vysušeného smrkového masivu a má nepravidelný tvar. Celou konstrukci jsme ošetřili na naší lakovně silnovrstvou lazurou v odstínu Palisander Herbol dle přání zákaznice.

Montážní tým provedl kotvení stojek přes podlahové "Y" kování a chemickou kotvu. Nosné ráhno bylo u domu kotveno na chemickou kotvu a závitové tyče ve výšce 255 cm. Do konstrukce pergoly byly vsazeny dřevěné mříže dle vzoru Jana dva kusy identické 126 x 100 cm s okem 13 x 13 cm a další čtyři mříže rozměrově upravené dle do předem zabetonovaných patek. Rám všech mříží je ze smrkového hranolu 4 x 4 cm a provedení ok je také na koso.

Zastřešení pergoly bylo provedeno čirým komůrkovým polykarbonátem o síle 6mm. Polykarbonát byl připevněn na nosná ráhna pomocí přítlačných terčíků s těsněním a po obvodu byl zakončen alu "F" profilem. Paní Irena byla s naším výkonem velice spokojena.

Část pergoly byla zastřešena čirým komůrkovým polykarbonátem o síle 6 mm
Grafický návrh v barevném provedení pro zákazníka
Návrh pergoly s rozměry pro výrobu
Pergola byla vyrobena ze smrkových hranolů a doplněna čtyřmi mřížemi Jana