Montáž dětské herní věže doplněná o konstrukci pro dvě houpačky

Montáž dětské herní věže doplněná o konstrukci pro dvě houpačky

Bezpečnost dětí při hraní na dětských hřištích je ten nejdůležitější parametr při návrhu dětského hřiště a jeho užívání. A ohledně bezpečného užívání, nás také oslovily pracovnice z dětského rodinného centra. Potřebovali menší herní prvek, aby splňoval jejich základní požadavky. Menší věžičku se skluzavkou a konstrukci, kam by bylo možné zavěsit houpačky a třeba i šplhací lano. Díky tomu, že se jedná o oplocené hřiště rodinného centra nebyli jsme limitováni certifikacemi pro veřejné prostranství a mohli nabídnout cenově příznivou herní sestavu Jungle Gym z našeho katalogu.

Pro stavbu dětského hřiště jsme vybrali

Na výrobu dětské věže a konstrukce pro dvě houpačky jsme použili dokonale vysušené smrkové dřevo, které je navíc ošetřeno tlakovou impregnací. Výhodou tohoto povrchu je, že se nemusí realizovat další ochranné nátěrové vrstvy a dřevo je tak na několik let chráněno. Pokud by jste se přeci jen rozhodli pro další nátěr, mělo by impregnované dřevo nejprve několikrát opršet, aby se spláchly impregnační soli, které by jinak další nátěr narušily.

Sestavu jsme připravili na sídle firmy a do areálu centra navezli již v předmontovaném stavu. Vhodné je konstrukci z tlakově impregnovaného masivu instalovat na závrtné zemní kotvy, tak jak tomu je v tomto případě. Dřevo je několik centimetrů od organického terénu a prodlouží se výrazně tak jeho samotná životnost. 

Tady jsme doplnili konstrukci věže o skluzavku a konstrukci pro houpačky. Doplníme ještě o závěsné karabiny, které se nám cestou zatoulaly, ale v základním provedení jsou samozřejmě součástí houpačkové konstrukce. Houpačkovou konstrukci pak lze doplnit o houpačky s různými typy sedátek dle věku dětí.

Herní věž jsme doplnili o zelenou plastovou skluzavku, plastový dalekohled a volant
Na hrací věž se děti dostanou po barevném žebříku z jedné strany a po lezecí stěně s barevnými kameny ze strany druhé
Dodatečná montáž závěsných karabin  pro dvě houpačky s libovolnými sedáky
Kotvení věže i houpačkové konstrukce jsme provedli na zemní patky  BAYO.S
Dřevěná konstrukce dětského hřiště je povrchově ošetřena tlakovou impregnací, která dřevo na několik let chrání před vlivy počasí