Montáž dětského pískoviště s ochranou sítí na veřejném prostranství

Montáž dětského pískoviště s ochranou sítí na veřejném prostranství

K dříve dodaným sestavám Hy-Land P8 a P8S se zástupci obytné zóny u Prahy rozhodli pořídit dětem ještě samostatné veliké pískoviště, řešené ve stejné duchu jako zmiňované sestavy. Běžná pískoviště pro veřejná prostranství, která dodáváme, jsou vyráběna ze smrkového dřeva a jsou povrchově upravena lazurou. To samozřejmě nebylo vyhovující u doobjednaného pískoviště protože sestavy HY- Land jsou ze dřeva tlakově impregnovaného. Proto i pískoviště 3 x 3 m, které jsme vyráběli do obytné zóny a tedy pro veřejné prostranství muselo splňovat normy ČSN 1176. 

Výroba pískoviště na veřejné prostranství

  • hranoly 9 x 9 cm 
  • tlakově impregnované dřevo

Pískoviště o velikosti 3 x 3 metry a výškou 31 cm s postranními lavičkami bylo osazeno do připraveného prostoru na zabetonované kotevní patky. Okolí tohoto prostoru bylo následně dosypáno kačírkem, který plní funkci dopadové plochy.

Po dosypaní okolí pískoviště kačírkem byl vnitřek naplněn pískem. Písek v pískovišti je vhodné podložit netkanou geotextilii, která zamezí prorůstání trávy do pískoviště a propadávání písku do kačírku. Zároveň usnadní práce při výměně písku. Podkladní folie musí být propustná pro vodu, aby se z pískoviště nestalo „brouzdaliště“ :-)

Boky pískoviště byly vyloženy nopovou folií, která prodlouží jeho životnost. Velice důležité je také použití ochranné sítě, která zamezí případné nechtěné návštěvě koček, případně padajícímu listí.

Plachta na pískovišti musí být vodě propustná
Kotvení pískoviště na zabetonované kovové patky, boky vyloženy černou nopovou folií
Grafický návrh pískoviště s lavičkami na veřejná prostranství
Plachta je po obvodu uchycena pomocí lana na špunty z pevného plastu
Hranoly na veřejné dětské pískoviště
Hranoly a horní lem pro několik velkých dětských hřišť