Montáž dětského zahradního domku na pozemku mateřské školky u Prahy

Montáž dětského zahradního domku na pozemku mateřské školky u Prahy

V našem e-shopu mají dětské zahradní domky široké zastoupení. V nabídce jsou domečky nízké, vysoké s verandou nebo dokonce patrové. Dětský zahradní domek Toby patří mezi velice oblíbené a toho si všimli i zástupci mateřské školky u Prahy a požádali nás o jeho dodání a montáž. Domeček je postavený na vyvýšené terase ke které přiobjednali ještě červenou, plastovou skluzavku. Tímto rozšířením se z dětského herního domku stává herní věž. 

Montáž dětského domku Toby

Montáž dětského domku Toby k podkladu byla zvolena za pomoci zatloukacích trnů. Trny se do přesně vyměřených pozic zatloukají přes dřevěnou vložku, aby nedošlo k jejich poškození a předešlo se tak následné obtížné instalaci dřevěných stojek. Do zatloukacích trnů byly pomocí samořezných šroubů do dřeva namontovány dřevěné stojky o průřezu 7 x 7 cm. Následovala stavba vyvýšené podesty, na kterou byly postaveny stěny domku a střecha. Střešní krytina domku byla v tomto případě červená asfaltová lepenka. Lepenka je oproti šindeli lehčí, takže tolik nezatěžuje střešní palubky, a zároveň je voděodolná.

K terase domku byla připevněna červená skluzavka z pevného polyethylenu. Pro pohodlný vstup do domku vede na terasu široký žebřík. Děti po něm bez problému do domku vyšplhají. Proti nechtěnému pádu dětí  z terasy chrání dostatečně vysoké dřevěné zábradlí ze smrkového dřeva.

Domeček pro děti byl ponechán v přírodním provedení, dřevo bylo napuštěno pouze impregnací, která ho ochrání před povětrnostními vlivy a prodlouží tak jeho životnost. Zástupci školky byli z naší prací spokojeni a dětem jsme udělali velikou radost.

Základní informace o vybraném dětském domku 

  • rozměr domečku včetně terasy 180 x 192 cm
  • celková výška 2874 cm
  • síla palubek severského smrku 16 mm
  • vhodný pro děti od 3 do 14 let
  • domeček je ve shodě s požadavky a směrnicemi EU
Dětský domek Toby postavený v areálu mateřské školky
Zábradlí na terase ochrání děti před pádem dolů.
K podestě domečku byla přiobjednána červená skluzavka.
Nahoru do domečku po schůdkách, dolu po skluzavce.
Montáž domku v nerovném terénu pomocí zatloukacích patek
Kotvení dětského domku na zatloukací trny