Montáž dětských herních prvků na veřejném hřišti

Montáž dětských herních prvků na veřejném hřišti

Při montáži dětských herních prvků na veřejně dostupných městských hřištích je třeba dbát na jejich dostatečnou bezpečnost a správnou certifikaci normou EN 1176. Z tohoto důvodu máme v nabídce certifikovaná dětská hřiště, která tyto požadavky bezvýhradně splňují.

Výběr herních prvků pro veřejné dětské hřiště

  • šplhací šestihran
  • kyvadlová houpačka
  • gymnastické hrazdy

Všechny herní prvky byly vyrobeny u nás na truhlárně z dokonale vysušeného a dohladka ohoblovaného smrkového dřeva. To bylo následně natřeno u nás na lakovně lazurou Impranal ve zvoleném odstínu.

Montáž herních prvků prováděli proškolení montéři, kteří za sebou mají mnoho úspěšných instalací veřejných dětských hřišť. Nejprve byly na vyznačených místech vykopány díry pro zabetonování kotvících patek a nosného prvku kyvadlové houpačky. Hranoly pro dětské hrazdy byly nainstalovány do zabetonovaných patek "H" a kovové gymnastické tyče byly přišroubovány pomocí samořezných vrutů do dřeva.

Montáž trámu kyvadlové houpačky proběhla do zabetonovaného nosného prvku s kloubem. Na koncích trámu jsou připevněna gumová sedátka s ocelovým úchytem a samozřejmě nesmí chybět ani gumová odrážecí podložka.

Šplhací šestihran byl instalován na zemní vruty. Po dokončení montáže byly všechny betonované prvky podepřeny, aby došlo k perfektnímu proschnutí betonu a stojky zůstaly ve správné pozici. Po té bylo hřiště předáno dětem do užívání.

Po instalaci herního šestihranu se musí nechat zaschnout betonové kotvení
Zabetonování nosného prvku kyvadlové houpačky
Kyvadlová houpačka má na koncích gumová sedátka s ocelovým uchem a ze spodu gumovou odrážecí podložkou.
Montáž hracího šestihranu na veřejném prostranství
Před používáním hracích prvků se musí nechat vytvrdnout beton.
Všechny hrací prvky na veřejná prostranství  musí mít certifikát EN 1176.
Montáž dětských hrazd na veřejném hřišti
Detail zabetonovaného nosného prvku s kloubem pro  kyvadlovou houpačku
Na dětské hrazdy bylo použito kotvení na zabetonované