Montáž domku na nářadí se sedlovou střechou

Montáž domku na nářadí se sedlovou střechou

Pan Lumír nás požádal o montáž dřevěného domku na zahradu. Zahradní domek by chtěl využít na uskladnění kol, koloběžek a lyží včetně lyžařských bot, prostě sportovního nářadí celé rodiny. Doporučili jsme mu pěkný, menší zahradní domek na nářadí o rozměrech 3 x 2 metry se sedlovou střechou. Tento zahradní domek má částečně prosklené dvoukřídlé dveře, což je výhoda při uskladňování věcí. 

Zahradní domek se sedlovou střechou jsme doplnili

  • na střešní záklop asfaltový šindel
  • do domku dřevěnou podlahu z palubek 19 mm
  • ventilační mřížky
  • povrchovou úpravu silnovrstvou lazurou

Na výrobu zahradního domku jsme použili jako obvykle dokonale vysušené smrkové dřevo. Stěny i podlaha jsou naimpregnované a natřené silnovrstvou lazurou z produkce Xyladecor.

Konstrukce domku ze systému Space Plus - díky odlišné konstrukci je na stejné ploše více vnitřního prostoru. Tato odlišná konstrukce spočívá v rohových sloupcích, kde jsou profrézované drážky, ve kterých se relativně volně pohybují stěnové palubky. Konstrukce je v rozích zpevněná speciálně tvarovanými kovovými spojkami.

Dřevěný zahradní domek jsme stavěli na zemní vruty s "U" patkami. Základový rošt je z tlakově impregnovaných, smrkových hranolů 9 x 9cm a je doplněný vnitřní smrkovou podlahou ze smrkových palubek o síle 19 mm. Stěny jsou osazené ventilačními mřížkami na vyrovnávání teploty a vlhkosti vzduchu uvnitř domku a venku.

Střešní záklop jsme pokryli asfaltovým šindelem s podkladním pásem. V čelní a zadní části je střecha zakončena dřevěným zaštítováním. Po stranách jsme střechu doplnili plastovým okapem a plastovým svodem dešťové vody.

Domeček na nářadí má částečně prosklené dvoukřídlé dveře
Zahradní domek jsme stavěli na zemní ocelové vruty s U patkami
Na podkladový rošt jsme položili podlahu ze smrkových palubek o síle 19 mm
Sedlová střecha domku byla pokryta asfaltovým šindelem a doplněna plastovým okapem
Povrchová úprava jak podlahy, tak celého domku byla provedena silnovrstvou lazurou Xyladecor