Montáž dřevěné chaty o dvou samostatných místnostech

Montáž dřevěné chaty o dvou samostatných místnostech

Pan Arnošt se rozhodl, že svůj nově zakoupený pozemek bude zatím využívat pro rekreační účely než se mu podaří nastřádat větší obnos peněz na stavbu rodinného domku. Rozhodl se pro zahradní chatu o rozměrech 476 x 380 cm pod kterou si svépomocí připraví mohutný základ ze ztraceného bednění s vrchní betonovou deskou - dle hesla, že dům vydrží stát jen tak dlouho, jak dlouho vydrží jeho základy...

Tato chata je rozdělena na 2 místnosti, každá se samostatným vchodem. Do menší části se vchází jednokřídlými dveřmi bez prosklení - obvykle se využívá jako technická místnost, sklad zahradního vybavení nebo kol apod. Dostatek přírodního světla v této části zajišťuje vysoké okno v boční stěně. Do větší místnosti vedou dvojité prosklené dveře. Všechny prosklené části dřevěné chaty jsou vyztuženy pevnými, dřevěnými latěmi. 

V základním provedení je dřevo zahradní chaty bez povrchové úpravy. Po uhrazení zálohové faktury jsme chatu objednali. 

K dřevěné chatě jsme doporučili objednat

  • povrchovou úpravu
  • na střechu asfaltový šindel

Dodanou dřevěnou chatu jsme na lakovně rozbalili a napustili nejprve impregnací, po té se celá chata ručně natřela dvěma vrstvami silnovrstvé lazury v odstínu teak. V předem domluveném termínu byla zahradní chata naložena a montážní tým se rozjel směrem na Kladno.

Celá stavba víkendové chaty je od betonového podkladu oddělena hranoly z tlakově impregnovaného dřeva, které lépe odolávají vlhkosti. Součástí této chaty jako takové je i podlaha s roštem v obou samostatných místnostech. Tloušťka stěn chaty je 28 mm a jednotlivá prkna do sebe přesně zapadají, proto je montáž snadná, ale i rychlá. 

Na sedlovou střechu chaty jsme položili asfaltový šindel ve tvaru obdélníku v zelené barvě a boky střechy zakončili dřevěnými štíty. 

Prosklené části chaty byly vyztuženy dřevěnými latěmi
Na sedlovou střechu byl položen zelený asfaltový šindel
Stěny chaty se skládají ze smrkových prken silných 28 mm
Pevné základy pod chatu si připravil zákazník ze ztraceného bednění