Montáž dřevěného přístřešku proti dešti ke zděné zahradní brance

Montáž dřevěného přístřešku proti dešti ke zděné zahradní  brance

Pan Marcel se na nás obrátil s požadavkem na zhotovení přístřešku k vyzděné vstupní brance s důmyslnou skrýš pro dvě popelnice. Technik Jiří si prostor dojel změřit a vytvořil zákazníkovi návrh na dřevěnou stříšku. Vznikla tedy prostorová konstrukce o půdorysném průmětu 3,2 x 2 m, která překryla vše požadované. V podstatě to původně měl být pouze přístřešek na popelnice, ale nakonec se našemu technikovi povedla velmi pěkná, zastřešená a rozměrově upravená zahradní pergola

Na výrobu dřevěného přístřešku jsme použili

  • smrkové hranoly 9 x 9 cm na stojiny a pozednice
  • smrkové hranoly 4 x 12 cm na kleštiny a krokve
  • palubky o síle 19 mm na střešní záklop

Naši truhláři připravili veškeré hranoly v daných délkách a v požadovaném počtu a předali je na lakovnu. Tam se dřevo nejprve napustilo impregnací , po té byl nanesen nátěr silnovrstvou lazurou v odstínu Teak.

Na kotvení stříšky při montáži na místě u zákazníka jsme použili dva způsoby. Pozednice nad zídkou byla kotvena za pomoci podlahových úchytů K302. Sloupky uvnitř dvora pak byly kotveny za pomoci dvojitých, zabetonovaných úchytů D902. Pozednice jsme na místě montáže na přání zákazníka dodatečně zakončovali fazetou. 

Na střešní záklop vyrobený ze smrkových palubek položili naši montážníci hnědý asfaltový šindel v hnědé barvě. Boční strany již hotové stříšky jsme zakončili dřevěnými lištami. Součástí dodávky pak byla i montáž okapových háků, přičemž si zákazník dodal vlastní okapový systém.

Na střešní záklop jsme položili hnědý asfaltový šindel ve tvaru bobrovka
Pozednice jsme na místě montáže na přání zákazníka dodatečně zakončovali fazetou
Na krokve a kleštiny jsme použili hranol 4 x 12 cm
Kotvení sloupků uvnitře dvora jsme prováděli do dvojitých, zabetonovaných  úchytů D902
Pozednice nad zídkou byly kotveny na podlahový úchyt  K 302
Sloupky a pozednice jsme vyrobili ze smrkových hranolů o průřezu  9 x 9 cm
Povrchovou  úpravu si zákazník zvolil v odstínu Teak