Montáž dvou stejných dřevěných garáží na jednom pozemku

Montáž dvou stejných dřevěných garáží na jednom pozemku

Pan Petr nás požádal o montáž dvou stejných dřevěných staveb. Jednu by chtěl využívat pro parkování auta, druhou částečně jako dílnu, částečně pro uskladnění zahradní techniky. S technikem Vítkem vybrali z katalogu dřevěnou garáž se sedlovou střechou, která rozměrově vyhovovala nejvíce. Po odsouhlasení cenové nabídky byl následující postup. My dřevěné garáže objednáme u dodavatele a mezitím si zákazník sám připraví základové desky. 

K dřevěným garážím jsme přiobjednali

  • ventilační mřížky
  • asfaltový šindel černé barvy

Dřevěná garáž o rozměru 335 x 515 cm  je vyrobena z jehličnatého dřeva s certifikací PEFC. Síla stěny garáže je 28 mm a garáž je standardně dodávána bez podlahy. Dřevěná garážová vrata jsou 236 x 197 cm velká. Jedna polovina vrat má jištění na tyčovou dveřní zástrč, druhá polovina se uzavírá na klasickou kliku se zámkem.

Na dodaných garážích jsme neprováděli žádnou povrchovou úpravu, protože si ji zákazník nepřál. Pouze jsme čekali, až se ozve, že základové desky jsou přichystané a my budeme moc začít montovat. V polovině června jsme obě garáže naložili do aut a odjeli k zákazníkovi. Tyto garáže lze montovat i zrcadlově - boční dveře a okna lze namontovat na levou nebo pravou stranu. K jedné betonové desce měl zákazník již vysypanou štěrkovou příjezdovou cestu.

Montáž garáží proběhla na podkladový rošt z impregnovaného smrkového hranolu. Smontované garáže jsme doplnili o ventilační mřížky, které jsou potřeba pro vyrovnání teploty a vlhkosti vzduchu vnitřních prostor. Na střešní záklop jsme položili asfaltový šindel v černé barvě. Okapový set si zákazník objednal dodatečně, ale jeho montáž nemáme zachycenou na fotografiích. 

K jedné z garáží byla štěrkem vysypána příjezdová cesta
Druhá garáž bude sloužit jako dílna s úložným prostorem
Sedlová střecha obou garáží byla pokryta asfaltovým šindelem v černé barvě
Obě garáže mají po straně jednoduché dveře a dvě otevíratelná okna
Okna garáže se dají otevřít nebo vyklopit
Jedna část velkých dveří je jištěna tyčovou dveřní zástrčí, druhá část je na klasickou kliku a zámek