Montáž houpačky s kovovým břevnem na veřejném dětském hřišti

Montáž houpačky s kovovým břevnem na veřejném dětském hřišti

Pro herní prvky, které jsou umístěny na veřejných prostranstvích platí odlišné legislativní normy než platí u herních prvků na soukromých zahradách. Normy mají zajistit, aby herní prvky byly naprosto bezpečné a také odolné proti případnému vandalismu. A certifikovaná dětská hřiště právě tyto požadavky bezvýhradně splňují.

Právě proto je v nabídce houpačka Hanka s kovovým břevnem. Díky použití ocelového ráhna místo dřevěného dosahuje houpačka nejen vyšší odolnosti proti poškození, ale také vyšší nosnosti. Zbytek houpačky je vyroben ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm a natřen dvěma vrstvami tenkovrsvé lazury Impranal. Povrchová úprava chrání dřevo před povětrnostními vlivy a proti hnilobě a plísním. Jejím použitím se prodlužuje trvanlivost dřeva. 

Instalace houpačky s kovovým břevnem na hřišti

Houpačku jsme na hřišti kotvili pomocí zemních vrutů. Tyto vruty je možné snadno zašroubovat do země v jakémkoli úhlu a není nutné je betonovat. Přesto je finální ukotvení velmi pevné a vhodné i na vysoce zatěžovaná místa, jako je právě veřejné dětské hřiště. Stojky houpačky byly do patek zemních vrutů uchyceny pomocí vratových šroubů a matic.

Kovové břevno je ke stojkám připevněno rovněž pomocí průchozích šroubů. Na břevnu se nachází dvě pozice pro zavěšení houpačkových sedátek. Sedátka, dodaná k tomuto hřišti, byla vyrobena z vysokopevnostního polyethylenu a zavěšena byla pomocí houpačkových řetězů.

Bezpečnost těchto dětských houpaček je zaručena v souladu s evropskou normou EN 1176. 

Houpačky na veřejné dětské hřiště jsou vyráběny ze smrkových hranolů o průřezu 9 x 9 cm
Houpačka Hanka má kovové břevno na kterém jsou zavěšeny  dvě houpačky
Sedátka, dodaná k tomuto hřišti, byla vyrobena z vysokopevnostního polyethylenu.
Kotvení houpačky bylo pomocí zemních vrutů, které jsou součástí dodávky.