Montáž houpačky z kulatiny, pískoviště a dětského zahradního domku

Montáž houpačky z kulatiny, pískoviště a dětského zahradního domku

Paní Žaneta si pořídila nové bydlení. Do nedávné doby bydlela ve městě u frekventované silnice. A tam se to s dětmi moc nedá. Nyní koupila starší domek s pěknou zahrádkou lemovanou a od sousedů odcloněnou vzrostlými tisy, aby si její děti měly kde hrát. Zastavila se v naší firmě a pro děti na zahradu pár kousků objednala. Zároveň požádala o demontáž a likvidaci hřiště po původních majitelích.

Dětské hřiště jsme sestavili:

  • houpačka Kalev, vyrobená z kulatiny
  • houpačkové sedátko Hnízdo a plastové sedátko
  • šplhací síť
  • dřevěná hrazda s červenými kruhy
  • dětský zahradní domek
  • pískoviště 120 x 120 cm s krytem

S vyrobenou houpačkou, pískovištěm a dětským domkem se montážní tým vypravil do vesnice nedaleko Prahy. Nejprve proběhla demontáž a likvidace stávajícího hřiště.

Dětská houpačka Kalev je vyrobena z tlakově impregnované kulatiny a montážní tým ji kotvil pomocí montážního klíče na zemní vruty BAYO.S s patkou "U". Na zesílené houpačkové ráhno namontovali houpačkové háky na které lze zavěsit houpačku nebo hrazdu s kruhy. 

Pískoviště s prkenným poklopem osadili na místo původní sestavy. Vnitřek pískoviště vyložili netkanou textilií, která propouští vodu, ale zabrání prorůstání trávy do písku. Poklop zase zabrání znečištění písku domácími mazlíčky.

Dětský zahradní domek Jungle Playhouse s rozměry 154 x 149 cm a výškou 164 cm je vhodný zejména pro menší děti. Z toho důvodu má okno po stranách plastové okenice, které se snadno otevírají a zavírají. Stejně tak plastové dveře v modro-žluté barvě. Nad dveřmi je umístěna kreslící tabule.  Domek i pískoviště jsme dodali s čistě hoblovaného, smrkového dřeva bez povrchové úpravy, protože nátěr si paní Žaneta chtěla udělat svépomocí. Dřevo houpačky natírat nemusí, je tlakově impregnováno.

Sestava hracích prvků splňuje Evropské standardy EN 71. Montáž se nám povedla a zákaznice i děti byly moc spokojeny.

K houpačce byla přiobjednána šplhací síť a hrazda s kruhy
Houpačka byla vyrobena z kulatiny, domeček a pískoviště z čistě hoblovaného dřeva bez povrchové úpravy
Dětský dřevěný domek má modro-žluté plastové dveře a okenice
Houpačka byla objednána bez skluzavky
Dřevěný poklop na pískovišti je z důvodu ochrany  písku před domácím zvířectvem
Kotvení houpačky Kalev k podkladu  jsme provedli na zemní vruty