Montáž přístřešku na dřevo doplněného ozdobnou mříží

Montáž přístřešku na dřevo doplněného ozdobnou mříží

Panu Petrovi jsme vyrobili a instalovali moc pěkný atypický přístřešek původně na dřevo, ale po jeho dokončení tento přístřešek najde jistě lepší uplatnění. Posuďte sami.

Zastřešený přístřešek

Přístřešek na dřevo jsme vyrobili z hladce hoblovaných smrkových hranolů a smrkových palubek. Panu Petrovi jsme ho dodali v základním provedení bez povrchové úpravy. Protože se přístřešek montoval v dosti svažitém terénu, ještě před začátkem montáže bylo třeba udělat terénní úpravu. Část zeminy pan Petr odbagroval a vybetonoval tři pásy, které budou tvořit základnu přístřešku.

Na betonové pásy jsme při montáži přišroubovali kovové pozinkované podlahové úchyty a do nich kotvili základní kostru přístřešku. Protože byl přístřešek montovaný ve svahu, byla každá jeho stojina jinak dlouhá.

Po sestavení základní kostry přístřešku jsme jej doplnili palubkovým záklopem na který jsme ještě pomocí lepeňáků připevnili asfaltovou lepenku v černé barvě. Podlahu přístřešku tvořily pouze čtyři dřevěné hranoly 4 x 7 cm mezi kterými byly patnácti centimetrové rozestupy.

Mříž Zuzana

Boční a zadní stěny přístřešku na dřevo byly vyplněny ozdobnou mříží Zuzana. Těchto mříží jsme vyrobili pět kusů a každý kus měl co do šířky nebo výšky jinou velikost. Takže práce dost. Ale poradili jsme si.
Dřevěná mříž Zuzana se vyrábí také ze smrkového dřeva. Latě o rozměru 1,5 x 3 cm mají v daných vzdálenostech přesně tvarované zářezy, přesně do sebe zapadají a tento spoj je navíc ještě jištěný kovovou sponou. Velikost oka mříže je 10 x 10 cm.

Hotová mříž je vsazena do pevného, dřevěného rámu 4 x 4 cm. Takto vyrobené mříže jsme ke stojkám přístřešku připevnili přes kovové úhelníky.

Podlahové úchyty jsme do betónového základu přišroubovali
Po připevnění podlahových úchytů jsme mohli začít se samotnou montáží
Stojky přístřešku na dřevo jsme kotvili do podlahového úchytu
Stěny přístřešku na dřevo jsme vyplnili ozdobnými mřížemi Zuzana v různých velikostech
Přístřešek na dřevo jsme montovali v dosti svažitém terénu
Ozdobná mříž Zuzana se vyrábí plátovaným spojem latí, který je navíc jištěný  kovovou sponou
Přístřešek na dřevo jsme dodávali v základním provedení bez povrchové úpravy dřeva
Podlahu přístřešku na dřevo tvořily pouze připevněné hranoly
Detail pultové střechy přístřešku těsně před instalací palubkového záklopu
Na střechu přístřešku jsme položili a lepeňáky připevnili asfaltovou lepenku