Montáž typického dřevěného altánu VL 48 na vydlážděném podkladu

Montáž typického dřevěného altánu VL 48 na vydlážděném podkladu

Altány, které vyrábí naše firma se hodí kamkoliv. Vyrobíme a sestavíme dle přání zákazníka altány menší i větší s vestavěnými lavičkami nebo bez a postavíme je na jakémkoliv zpevněném povrchu v zahradě mezi vzrostlými stromy nebo na volné prostranství. Pan Luděk si vybral typický altán VL 48 s drobnými úpravami.

Altán je vyroben z dohladka hoblovaného smrkového dřeva truhlářské kvality a v základním provedení jej dodáváme bez povrchové úpravy. V každém rohu altánu se nachází květinové truhlíky bez dna s mřížemi pro popínavé rostliny a uvnitř altánu je vestavěna jedna lavička o délce 180 cm. Robustní šroubovaná konstrukce střechy snese velké zatížení, není tedy problém jako střešní krytinu zvolit těžký asfaltový šindel v jakékoli podobě.

Drobné úpravy altánu VL 48 dle přání zákazníka

  • 3 vestavěné lavičky
  • střešní krytina černý asfaltový šindel 
  • plastový okapový systém antracitové barvy
  • povrchová úprava v barvě modřín

Naši truhláři dle poskytnutých plánů připravil veškeré hranoly na stavbu altánu. Protože se tento altán standardně dodává s jednou lavičkou, připravili další hranoly ještě pro dvě lavičky navíc a vyrobili ozdobné mříže, které jsou v každém rohu altánu. 

Dřevo s i mřížemi putovalo na lakovnu k provedení povrchové úpravy v podobě 1 x impregnace a 2 x nátěr tenkovrstvou lazurou v barvě modřínu. Po té si naši montážníci veškeré díly altánu včetně okapového systému a střešní krytiny naložily do auta a vypravili se k zákazníkovi. 

Altán byl s předem sestavených dílů na místě velice rychle postaven na vydlážděnou plochu vedle schodiště do domu. Do dlažby byl altán ukotven na kovové úhelníky. Na střešní záklop byl nejprve položen podkladový pás Ondutiss Strong a na tento pás pomocí hřebíků do střešní krytiny byl přichycen asfaltový šindel černé barvy a tvaru obdélníku. 

Nakonec byl připevněn kompletní okapový set pro čtvercovou střechu v provedení plast antracitové barvy s vyústěním dešťové vody na vydlážděnou plochu. 

Altán má ve čtyřech rozích ozdobné mříže
Grafický návrh na zastřešený altán VL 48
Grafické zpracování zakázky s rozměry altánu
Altán byl postaven na vydlážděný povrch vedle schodiště do domu
Okapový set s vyústěním na vydlážděný povrch
Detail vyústění okapového svodu
Na přání zákazníka byly do altánu instalovány tři lavičky
Sedací část lavičky je přichycena na hranu  květinového truhlíku
Zadní část opěrky lavičky přichycené na ozdobnou mříž
V každém rohu altánu se nachází truhlík bez dna na popínavá rostliny
Detail sestavení plastového okapového systému v rohu altánu
Konstrukce střechy altánu se středovým osmihranem uprostřed.
Vsazení a přišroubování ozdobných rohových mříží pod střechou altánu